Nabór do projektu artystycznego dla kobiet w okresie menopauzy

Nabór do projektu artystycznego dla kobiet w okresie menopauzy

Szukamy entuzjastek tańca w wieku 40-65 lat, które doświadczyły lub doświadczają (nawet na wczesnym etapie) menopauzy. Spektakl “When the Bleeding Stops” Lovísy Ósk Gunnarsdóttir porusza temat tabuizacji menopauzy, jak również osobistych doświadczeń starzenia się w sposób wrażliwy i empatyczny. Nie omija tematu wstydu, ale również cechuje się dużą dawką humoru, odsłaniając wiele warstw (kobiecych) doświadczeń związanych z menopauzą. “When the Bleeding Stops” to celebracja życia na wszystkich jego etapach!

Zapraszamy osoby otwarte na działania twórcze – nie jest wymagane doświadczenie sceniczne, taneczne, teatralne czy wokalne.

Lovísa pochodzi z Islandii i posługuje się j. angielskim, ale jego znajomość nie jest warunkiem koniecznym. Na potrzeby projektu, choreografka będzie używała różnych narzędzi do tłumaczenia.

Udział bezpłatny.

Projekt obejmuje dwa etapy: w czerwcu i lipcu 2024 r. uczestniczki rozmawiają indywidualnie z choreografką (tzw. 1:1) poprzez wiadomości mailowe oraz tańczą w swoim domu. Na tym etapie mogą powstać krótkie filmy video, których fragmenty zostaną zaprezentowane na scenie po konsultacji z uczestniczką. Kolejną fazą projektu jest warsztat w Nowohuckim Centrum Kultury w dniu 5 sierpnia i udział w części spektaklu 6 sierpnia podczas Krakowskiego Festiwalu Tańca.

Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa do 6 czerwca na adres mailowy zapisy.kcc@nck.krakow.pl podając imię i nazwisko oraz wiek.

Kontakt telefoniczny: tel. 502 133 122

Fot. Tale Hendness