„Tens” Marty Wołowiec podczas Opolskiej Sceny Tańca

„Tens” Marty Wołowiec podczas Opolskiej Sceny Tańca

Podczas kolejnej edycji Opolskiej Sceny Tańca organizowanej przez Teatr im. Jana Kochanowskiego pokażemy produkcję KCC „Tens” w choreografii i wykonaniu Marty Wołowiec. Spektakl odbędzie się 4.12.2024 o godzinie 19:00. Tak organizatorzy piszą o tym wydarzeniu:

To przegląd najważniejszych polskich spektakli z obszaru tańca współczesnego. Ponownie chcemy zaprezentować opolskiej publiczności najciekawsze realizacje taneczne i performatywne, zarówno młodych, jak i uznanych choreografów i artystów.

Serdecznie zapraszamy opolską publiczność do zobaczenia spektaklu oraz do wzięcia udziału w rozmowie po spektaklu moderowaną przez Hannę Raszewską-Kursę. Więcej informacji o Opolskiej Scenie Tańca znajdziecie tutaj.

Tens / Marta Wołowiec

Koncepcja, choreografia, taniec: Marta Wołowiec
Muzyka: Wojciech Kiwer
Producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Premiera: 4 września 2020 Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop

„Whatever you create will be influeneced by the energy you carry inside of you when you create it.”
– Akiroq Brost

Spektakl Tens* eksploruje temat ciała jako generatora, przekaźnika i odbiornika energii. Artystka poszukuje organiczności wynikającej z przepływu odczuć fizycznych, wibracji, podążania za głosem intuicji oraz zestrajania ciała i umysłu. Daje sobie czas na rozwój. Daje czas również widzom na zestrojenie ich własnych ciał z ciałem performerki. Tens to również napięcie, uważność i spokój, a także siła, którą zawsze można odnaleźć biorąc głęboki wdech i wydech, stojąc mocno na nogach.

*Tens (z j. ang. transcutaneous electrical nerve stimulation) to metoda przezskórnej i elektrycznej stymulacji nerwów, stosowana w terapii przeciwbólowej, wykorzystująca impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie. Umieszczenie elektrod na skórze sprawia, że prąd przepływa do nerwów obwodowych i pobudza je w dwojaki sposób: blokując impuls nerwowy niosący informację o bólu do mózgu oraz inicjując powstawanie substancji przeciwbólowych – beta-endorfin.

*Informacje pochodzą z portalu medyczny-blog.pl Fot. Maciej Zakrzewski