Pójdź Dalej – roztańcz Parkinsona

Pójdź Dalej – roztańcz Parkinsona

Z przyjemnością informujemy, że Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne jest partnerem projektu „PD czyli Pójdź Dalej- roztańcz Parkinsona”.

Poniżej kilka słów o projekcie od inicjatorki i koordynatorki – Agaty Moląg:

Z radością informujemy, że projekt „PD czyli Pójdź Dalej- roztańcz Parkinsona”, stworzony ze środowiskiem osób działających na rzecz chorych na Parkinsona otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowohuckie Centrum Kultury jako Partner Fundacji SIZ – beneficjenta programu – udostępnia projektowi swoje sale taneczne od października do końca roku 2023.

W ramach projektu odbywa się seria lekcji na salach tanecznych w kilku lokalizacjach Krakowa oraz seria lekcji on-line czyli zdalnych dla chętnych z całej Polski.

Ostatnim etapem i jednocześnie długofalowym efektem projektu już po jego zakończeniu ma być baza darmowych lekcji w Internecie do samodzielnego praktykowania.

Projekt jest wynikiem doświadczeń jego inicjatorki i koordynatorki Agaty Moląg oraz osób zrzeszonych w stowarzyszeniach dla chorych na Parkinsona, bazujących na rehabilitacji tańcem wg amerykańskiej metody Dance for PD. Ponieważ niedawno metoda ta dotarła do Polski, a wykształcona została dopiero pierwsza grupa instruktorów gotowych do prowadzenia profesjonalnie tego typu zajęć, czujemy potrzebę wsparcia, propagowania i działania na rzecz rozprzestrzeniania się tej dobrej praktyki. Mamy nadzieję, że z lekcji oraz nagrań skorzysta jak najwięcej chorych, ale także ich bliskich i osób wspierających jak rehabilitanci, terapeuci.

Gorąco do tego zachęcamy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny i można w nich brać udział w sposób nieograniczony, regularnie lub nieregularnie, w obu formułach, według uznania. Wszelkie informacje dotyczące harmonogramu zajęć oraz relacji z przebiegu projektu znajdą Państwo na nowej stronie na Facebooku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.