27/07/2018

SEZON NA OGÓRKI 2018 #9

SEZON NA OGÓRKI 2018 #9

Dwoje spadochroniarzy w czasie skoku z opóźnionym otwarciem spadochronu zaręczyło się, wzięło ślub i przyjęło ostatnie namaszczenie

Elżbieta Krygier i Andrzej Cichocki poznali się na wysokości 3500 metrów n.p.m., kilka chwil po wyskoczeniu z samolotu. Znajomość była na tyle intensywna, że pięćset metrów niżej byli już zaręczeni. Formalności związane ze ślubem trwały dość długo i dlatego sakramentalne „Tak” młoda para powiedziała sobie będąc dwa kilometry nad ziemią. Żyli zgodnie aż do wysokości siedmiuset trzydziestu metrów, kiedy dopadł ich poważny kryzys małżeński. Właśnie wtedy Andrzej Cichocki poznał przelatującą nieopodal Katarzynę Sołtysik i wdał się z nią w romans trwający blisko 450 metrów. Ostatnie namaszczenie przyjęli niedługo po rozwodzie, który odbył się trzydzieści metrów nad ziemią.

„Ich życie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej” – twierdzi kierownik cmentarza w Lubawce. „Gdyby po ślubie zdecydowali się na otwarcie spadochronów, mogliby żyć jeszcze długo i szczęśliwie”.

 

Autorem cyklu „Sezon na ogórki” jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku.
Marzenie – własny jacht.