26/07/2018

Nowohuckie Centrum Kultury beneficjentem unijnego programu Creative Europe

Nowohuckie Centrum Kultury beneficjentem unijnego programu Creative Europe

Z radością prezentujemy listę organizacji i instytucji kultury, których projekty zostaną dofinansowane w ramach unijnego programu Creative Europe, z obszaru grantowego Projekty współpracy europejskiej.

http://kreatywna-europa.eu/polska-organizacja-liderem-projektu-dofinansowanego-w-ramach-obszaru-grantowego-projekty-wspolpracy-europejskiej-wyniki-naboru-wnisokow/

Wśród 17 beneficjentów z Polski, wyłonionych spośród kilkuset aplikacji z krajów europejskich,  znalazło się także Nowohuckie Centrum Kultury z projektem Krakowskiego Centrum Choreograficznego pod nazwą International Contemporary Dance Company 2018-2020 (iCoDaCo). Projekt ma być realizowany w ciągu najbliższych dwóch lat we współpracy z partnerami z Walii, Węgier, Szwecji (lider projektu) i Hongkongu. Działania obejmować będą szereg aktywności artystycznych i edukacyjnych, splatających się z regularnymi wydarzeniami organizowanymi przez KCC, ale i nowych inicjatyw. Wśród nich przede wszystkim wzbogacenie BalletOFFFestival 2018 poprzez międzynarodową rezydencję w NCK oraz światowa premiera powstającego w ramach projektu iCoDaCo spektaklu.

 

Zapraszamy już 22-25 listopada 2018 na BalletOFFFestival w Nowohuckim Centrum Kultury.