21/07/2018

SEZON NA OGÓRKI 2018 #8

Sezon na ogórki 2018 #8

Morskie opowieści

 W zeszłym tygodniu latarnia morska w Świnoujściu przeszła poważną modernizację. Uwzględniając skargi mieszkańców Urząd Morski założył na nią abażur. „Tak jest dużo lepiej” – powiedział Stanisław Woźnicki mieszkaniec tej nadmorskiej miejscowości. „Po pierwsze nie wali już światłem po oczach, a po drugie wygląda znacznie bardziej stylowo”.

Kapitanowie statków, które nie mogą teraz trafić w ujście Świny i wypływają na jedną z najpiękniejszych polskich plaż są podobnego zadania. „Świetny pomysł” – skomentował całą historię Tom Hopkins kapitan kontenerowca, który zacumował na pobliskich wydmach. „A te piętnaście milionów parasolek do drinków, jakie miałem dostarczyć do portu w Szczecinie wykorzystamy podczas jutrzejszego wieczorku zapoznawczego. Serdecznie zapraszam na to spotkanie wszystkich marynarzy, nie wyłączając kapitana tego statku, który za chwilę wpakuje się w rufę mojego. Ahoj morska przygodo”, zakończył.

 

Autorem cyklu „Sezon na ogórki” jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku.
Marzenie – własny jacht.