30/07/2018

SEZON NA OGÓRKI 2018 #10

SEZON NA OGÓRKI 2018 #10

 

Najczęściej spotykane choroby okresu wakacyjnego – odc. 2

Euphoria et fructus pulchritudo Podlachia et Masuria (euforyczny zachwyt urodą Podlasia i Mazur)

Choroba psychosomatyczna z domieszką zaburzeń afektywnych i ADHD. Leczenie jest długotrwałe, bolesne i najczęściej odbywa się w ciasnym mieszkaniu w bloku.

Na co dzień podlewam kwiatki w domu oraz walczę z komarami i może dlatego latem jestem zachwycony urodą fauny i flory Podlasia i Mazur. Gdy trafiam do Hajnówki, mam gwałtowną potrzebę zaprzyjaźnienia się z żubrem, czasami nawet z kilkoma. Zwykle następnego dnia rano zaprzyjaźniam się z krystalicznie czystą wodą z Narewki. Gdy jadąc z Białegostoku do Grajewa, przejeżdżam przez Biebrzański Park Narodowy, mam trudną do opanowania potrzebę, zostania gajowym albo ornitologiem, dokonującym odkrycia nowego podgatunku sowy błotnej. Lubiłbym również poleżeć sobie pod wierzbą lapońską i „zbijać bąki”. Gdy natomiast zbliżam się do Supraśla, dla odmiany, nerwowo sprawdzam repertuar Teatru Wierszalin, który zwykle wtedy jest na drugim końcu Polski. Wjeżdżając na Mazury… odpływam. Dosłownie i w przenośni. Przez dwa tygodnie jestem głównie żeglarzem, wczesnym ranem grzybiarzem, a późnym wieczorem „Córką rybaka”.

Na szczęście Kraków też jest ładny. Choć jakby nieco inaczej.

 

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku.
Marzenie – własny jacht.