05/05/2021

Scena NCK wznawia działalność!

Scena NCK wznawia działalność!

Powoli wraca normalność. Z końcem maja, po wielu miesiącach przerwy, „odmrażamy” Scenę NCK i zapraszamy państwa na widownię – oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego. W repertuarze trzy niezwykłe koncerty, błyskotliwa teatralna komedia, multimedialny balet i kabaret rozpisany na cztery smyczki.

Razem nakręcajmy kulturę!

 


O CO BIEGA? – Teatr Capitol

|29 maja (sobota), g. 18.00, Scena NCK|
Jedna z najzabawniejszych światowych farsa autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Obsada: Olga Bończyk, Katarzyna Ptasińska, Piotr Zelt, Stefan Pawłowski, Anna Czartoryska, Rafał Szałajko, Dariusz Wieteska, Maciej Damięcki, Piotr Miazga
KUP BILET <kliknij>


KRÓL „Dziękuję”
|4 czerwca (piątek), g. 19.00, Scena NCK|
EJ TYGRYSY!
Zanim zacznę dziękować chcę Was przeprosić, że musieliście tym razem czekać trochę dłużej na mój album… SORRY! Oprócz kilku super akcji było tez momentami kiepsko… nie muszę tłumaczyć co się wydarzyło w 2020… Ale już jestem! i chcę Wam podziękować…
– Błażej Król

KUP BILET <kliknij>


PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet/ Wataha Drums/ Strojone
|12 czerwca (sobota), g. 19.00, Scena NCK|
Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
KUP BILET <kliknij>


JANUSZ RADEK the best of – koncert
|22 czerwca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK|
Program złożony z ulubionych przez publiczność piosenek z przekroju całej twórczości Janusza Radka. W koncercie z zespołem Artysta w przystępny, poruszający, ale jednocześnie odkrywczy sposób przedstawia widzom dotychczasową drogę. Nie zabraknie więc utworów, które już od długich lat kojarzone są przez odbiorców z nazwiskiem Janusza Radka, takich jak: „Kiedy U-kochanie”, „Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”
KUP BILET <kliknij>


GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD

|24 czerwca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK|
Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta,  a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku.
KUP BILET <kliknij>


KONCERT DLA WOJTKA BELLONA – Wolna Grupa Bukowina
|16 lipca (piątek), g. 18.00|
Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.
KUP BILET <kliknij>

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL