13/05/2021

Noc muzeów 2021 w NCK

Noc muzeów 2021 w NCK

21 maja 2021 r. odbędzie się w Krakowie 17. edycja Nocy Muzeów. Wydarzenie to od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów.

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów będzie się jednak znacząco różnić się od poprzednich. Ze względu na ograniczenia pandemiczne, a co za tym idzie bezpieczeństwo zwiedzających i pracowników muzeów, muzea czynne będą w swoich stałych – dziennych godzinach otwarcia.

W tegorocznej Nocy udział weźmie 38 placówek muzealnych. Program obejmuje ekspozycje stałe i czasowe, udostępnianie wyjątkowych miejsc, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, jak również specjalne atrakcje: warsztaty, prezentacje multimedialne, pokazy czy oprowadzania z przewodnikiem.

Nowohuckie Centrum zaprasza na wystawy czasowe oraz stałe do Galerii Zdzisława Beksińskiego w Krakowie oraz Galerii Autorskiej Jerzego Dudy-Gracza. Ekspozycje będą otwarte w standardowych godzinach (13.00-19.00), a z okazji Nocy muzeów obowiązywać będą promocyjne bilety – na wystawy stałe wejdziemy za jedyne 2 zł.

Czytaj więcej o wydarzeniu:
https://krakowskienoce.pl/248079,artykul,noc_muzeow.html <kliknij>