29/08/2023

Scena NCK dla dzieci 2023/2024

Scena NCK dla dzieci 2023/2024

Dla najmłodszych widzów Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało kilka propozycji podróży w świat teatru i muzyki. Przy udziale niczym nieograniczonej wyobraźni poznamy przygody małego ogra o imieniu Shrek oraz niezwykłych skarpetek, które wyruszyły w podróż. Odkryć świat i odnaleźć drogę do Panamy pomogą nam Miś i Tygrysek z  filozoficznej opowieści Janoscha.  Inscenizacja klasycznego dzieła Adama Mickiewicza  przybliży romantyczny światopogląd. W niezwykłą muzyczną podróż zabierze nas CeZik. W repertuarze nie mogło zabraknąć stałych pozycji – klasycznych baletów w wykonaniu artystów Royal Lviv Ballet i świątecznych spektakli z udziałem Świętego Mikołaja, który na zakończenie przedstawienia rozda wszystkim dzieciom, zakupione przez ich opiekunów, prezenty.

W PROGRAMIE:

17 września (niedziela), g. 10.00, Scena NCK ZMIANA TERMINU, aktualny: 8 października (niedziela), g. 10.00, Scena NCK
W KRAINIE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI – piosenki i duety z bajek Walta Disneya
Muzyczna podróż przez świat bajek, które znają całe pokolenia! Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze piosenki i duety z bajek Walta Disneya w pięknej oprawie multimedialnej i świetlnej. Zajrzymy do niezwykłego domku Calineczki, odwiedzimy Elzę w jej mroźnym pałacu, zatańczymy z Timonem i Pumbą i przybijemy piątkę Alladynowi, zanurzymy się w oceanie z Mała Syrenką! Artyści na ten koncert przygotowali także kilka nowych, nieśpiewanych wcześniej piosenek z Encanto oraz Vaiany. Widowisko pełne barwnych wirujących sukni, feerii baniek mydlanych, śnieżnej zamieci połączone ze wspólną zabawą, konkursami i tańcami w pięknej oprawie multimedialnej.
Wystąpią: Monika Biederman-Pers, Piotr Karzełek, artystom towarzyszyć będzie krynickie Studio Baletowe im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/w-krainie-dzieciecej-wyobrazni-piosenki-i-duety-z-bajek-walta-disneya-2/
<kup bilet online>

17 października (wtorek), g. 10.00, Scena NCK
BALLADY I ROMANSE – spektakl Teatru TRIP

Ludowe wystawienie „Ballad i Romansów” to unikatowe połączenie planu lalki i formy z planem żywym, przejawiającym się w muzyce ludowej, tańcu oraz białym śpiewie. W inscenizacji dzieła Mickiewicza artyści kładą szczególny nacisk na wyeksponowanie romantycznego światopoglądu – odwołują się do folkloru, dawnych wierzeń i fantastyki.
spektakl da widzów powyżej 16 roku życia
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/ballady-i-romanse-spektakl/
<kup bilet online>

18 października (środa), g. 11.00, Scena NCK
NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK – Teatr Nowy w Zabrzu

Spektakl na motywach książki Justyny Bednarek opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyłyby przeżyć przygody! Skarpetka zostaje filmową gwiazdą, detektywem, opiekunką myszek albo specjalistą od rozweselania dzieci… Twórcy przedstawienia sięgają po różne formy przekazu, aktorskie kreacje, multimedialne obrazy, animacje lalek i piosenki.
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/niesamowite-przygody-skarpetek-spektakl-dla-dzieci-2/
<kup bilet online>

14 i 15 listopada (wtorek, środa), g. 9.00, 11.30 i 19.00
KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU „Shrek Jr.”
Musical oparty na słynnym filmie animowanym wytwórni Dreamworks. Opowiada o przygodach małego ogra o imieniu Shrek, który w wieku siedmiu lat opuszcza rodzinny dom, by odnaleźć własne miejsce na ziemi.
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/shrek-jr-musical-krakowskiej-akademii-musicalu-112023/
<kup bilet online>

23 listopada (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
ACH, JAK CUDOWNA JEST PANAMA – Teatr Lalek Banialuka
Filozoficzna historia Misia i Tygryska, którzy ruszają w drogę do kraju swoich marzeń. To ciepła opowieść o wędrówce, która sama w sobie jest celem, o potrzebie ruchu i zdobywania, o odkrywaniu siebie poprzez odkrywanie świata wokół. To także pochwała dziecięcej zabawy, kolaż wyliczanek, rymowanek i nieskrępowanej wyobraźni, w której możemy znaleźć przecież wszystko — także drogę do Panamy. 
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/ach-jak-cudowna-jest-panama-spektakl-dla-dzieci/
<kup bilet online>

3 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
6 grudnia (środa), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK
7 grudnia (czwartek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK
PAN ANTENKA I SREBRNY KUBRACZEK – Teatr Trip – spektakle mikołajowe
Na rogu ulic Szklanej i Różanej stoi niezwykły sklep z zabawkami. Co noc mieszkańcy półek sklepowych ożywają i przygotowują się do rannych zakupów – każda zabawka marzy o tym, by stać się prezentem mikołajkowym. Pewnego dnia do sklepu trafia Pan Antenka, którego piękny i srebrny kubraczek przyciąga wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek. Zazdrosne zabawki postanawiają pozbyć się intruza. W całość wydarzeń zostaje wplątany właściciel sklepu, Pan Konrad, który wyglądem przypomina pewnego Świętego…
Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda zakupione przez opiekunów prezenty.
spektakl dla dzieci powyżej 4 lat
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/pan-antenka-i-srebrny-kubraczek-spektakle-mikolajowe/
<kup bilet online>

4 grudnia (poniedziałek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK
5 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK
CUDOWNA PODRÓŻ – Teatr Trip – spektakle mikołajowe
Historia trójki rodzeństwa, z których jedno nie wierzy w istnienie św. Mikołaja. Siostry knują zatem plan i postanawiają podstępem zabrać brata w tajemniczą podróż, aby go odnaleźć. Po drodze czeka ich mnóstwo przygód oraz niebezpieczeństw.
Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda dzieciom zakupione przez opiekunów prezenty.
spektakl dla dzieci powyżej 3 lat
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/cudowna-podroz-spektakle-mikolajowe-2023/
<kup bilet online>

10 grudnia (niedziela), g. 12.00, Scena NCK
DZIADEK DO ORZECHÓW – Royal Lviv Ballet – spektakl baletowy
Fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, a zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Muzyka Piotra Czajkowskiego, urzekająca scenografia i magia świateł składają się na zapierający dech w piersiach spektakl.
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/dziadek-do-orzechow-royal-lviv-ballet-2023/
<kup bilet online>

19 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.30 i 19.00
KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU „Shrek Jr.”
Musical oparty na słynnym filmie animowanym wytwórni Dreamworks. Opowiada o przygodach małego ogra o imieniu Shrek, który w wieku siedmiu lat opuszcza rodzinny dom, by odnaleźć własne miejsce na ziemi.
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/shrek-jr-musical-krakowskiej-akademii-musicalu-122023/
<kup bilet online>

12–25 lutego 2024
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI
Jak co roku, w czasie ferii zimowych, NCK organizuje Festiwal Teatrów dla dzieci, który służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania ze sztuką. Bardzo istotną częścią Festiwalu są także spektakle dla najnajów, na które organizatorzy zapraszają  dzieci już od 6 miesiąca życia! Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią – to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych najmłodszych widzów. Na uczestników Festiwalu będą czekać też warsztaty i interaktywne wystawy.
Więcej informacji wkrótce!

14 kwietnia 2024 (niedziela), g. 14.00, Scena NCK
15 i 16 kwietnia 2024 (poniedziałek i wtorek), g. 18.00, Scena NCK
CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny
Cezik stworzył kanał internetowy dla dzieci „NutkoSfera”, a jego najpopularniejszy klip „W Układzie Słonecznym” ma już ponad 100 milionów wyświetleń. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, a jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki.
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/nutkosfera-cezik-dzieciom-2/
<kup bilet online>

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL