24/04/2023

Książka na majówkę!

Książka na majówkę!

Biblioteka NCK zaprasza przed długim weekendem – na wszystkich kochających literaturę czekają nie tylko znane i lubiane klasyki, ale także kilkadziesiąt nowych pozycji!

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek, środa i piątek 8:00 – 15:00
wtorek i czwartek 11:00 – 18:00
Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/oferta/biblioteka/

A z nowości na naszych półkach polecamy szczególnie:

ZOŚKA PAPUŻANKA „Kąkol”
Wakacje na wsi! Wszechotaczająca przyroda, rodzące się przyjaźnie, rodzinny konflikt sprzed lat… to wszystko skłania kilkunastoletniego głównego bohatera do szukania odpowiedzi na najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze pytania. Pachnąca ziołami uniwersalna baśń.
/ Wydawnictwo Marginesy, 2021, 320 stron /

ADAM WAJRAK „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”
Dlaczego pojechałem na Północ? Naczytałem się przygodowych książek o północy, napchałem sobie nimi mózg, wypełniłem duszę i serce. To one mną całkowicie zawładnęły i to one kazały ruszyć w drogę, kiedy tylko zdarzyła się okazja. Musiałem sprawdzić, czy na północy rzeczywiście jest tak fajnie i tak ciekawie, jak piszą. Okazało się, że jest jeszcze ciekawiej i fajniej, niż byłem w stanie sobie to wyobrazić. Zakochałem się w północy, zakochałem się w Arktyce. Zakochałem się w niej, bo choć wydaje się groźna, tak naprawdę jest bogata, przyjazna i – szczególnie dziś – bardzo krucha.
– Adam Wajrak
/ Wydawnictwo AGORA, 2022, 400 stron /

NOEMI VOLA „Pokręcone życie dżdżownicy”
Autorka łączy naukowe informacje z humorem, pokazując liczne perypetie tych pozornie niepotrzebnych, a na pewno rzadko widocznych dla nas stworzeń. Polecamy do wspólnego, rodzinnego czytania.
/ Wydawnictwo Debit, 2022, 256 stron /