05/06/2017

Dni Nowej Huty według NCK

Dni Nowej Huty według NCK

Tuż obok naszej siedziby, na pięknej, łące już 10 czerwca 2017 odbędzie się prawdziwe święto „najmłodszej siostry Krakowa” – Dni Nowej Huty. Atrakcji będzie co nie miara, ale trzeba pamiętać, że oprócz koncertów i występów zespołów artystycznych, warto odwiedzić namioty wystawców – koniecznie do nas zaglądnijcie!

W namiocie Nowohuckiego Centrum Kultury wyczarujemy dla Was prawdziwą kocią krainę, a wszystko za sprawą naszego bohatera – Kotka Włodka. Sympatyczny zwierzak będzie towarzyszył wszystkim chętnych podczas darmowych warsztatów plastycznych prowadzonych przez ilustratorkę wydawnictwa – Joannę Styrylską. Na posiadaczy egzemplarzy „Kotka Włodka z Nowej Huty” będzie czekało także stanowisko, na którym będzie można wbić do książeczki wyjątkowy koci Ex Libris.

Program kocich warsztatów:

14.00 – 15. 30 – Zrób kota… w BALONA!
Warsztaty tworzenia balonowych zwierzaków.

15.00 – 16.45 – Wszyscy robią… KOCIE MINKI!
Tworzymy maski z Włodkiem i wszystkimi dachowcami z NH!

17.00 – 18.00  – ILUSTROWAĆ każdy może
Warsztaty ilustracji książkowej.

 

Na wszystkich spragnionych będzie czekać nasza strefa relaksu – rozsiądź się w leżaku i sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy na upalne, nowohuckie lato! Scena letnia będzie muzycznie rozgrzewać nowohucian w każdą niedzielę wakacji.

Przez cały dzień będziemy także prowadzić zbiórkę zakrętek, które później przekażemy na cele charytatywne – „nawrzucajcie” nam tak dużo jak tylko możecie! (Zbieramy plastikowe zakrętki z butelek na napoje).

 

Podczas gdy w naszym namiocie będziemy kreatywnie szaleć, na scenie wystąpią zespoły artystyczne Nowohuckiego Centrum Kultury.

Program występów (godziny orientacyjne):

g. 15.10 -15.25 Muzyczny Klub Przedszkolaka
„Rodzinne fotografie” dedykowany wszystkim rodzicom

g. 15.30 -15.40 Taneczna Akademia Malucha
„Smerfy” i „Pszczółka Maja”

g. 17.00 -17.30 Zespoły Tańca Nowoczesnego ENIGMA , KLIPS, KLIPSIK oraz Formacja FLESZ DANCE
„Roztańczone tenisówki” – taneczny mix na bazie technik disco, funky, hip-hop, z elementami tańca współczesnego (energetyczna muzyka z popularnych teledysków  gwiazd sceny pop, oryginalne kostiumy, dynamiczna  mieszanka energii i emocji artystycznych)

 

Już nie możemy się doczekać spotkania z Wami! Przyjdzie całymi rodzinami – dla każdego znajdzie się coś ciekawego.