23/05/2017

Alternatywny Festiwal – okiem pomysłodawcy

Alternatywny Festiwal – okiem pomysłodawcy

Rozmowa z Barbarą Kyć – Szmer pomysłodawczynią i koordynatorką Festiwalu.

 

Krzysztof Niedźwiedzki: W najbliższy weekend kolejny raz będziemy mogli poznać świat – inny niż ten, który widzimy na co dzień. Bardzo się różni?

Barbara Kyć-Szmer: To jest ten sam świat, jednak widziany z innej perspektywy. Perspektywy, która nie jest na co dzień obecna zarówno w mediach jak i podczas rozmów między ludźmi. Chcemy to zmienić, pokazać, że prawda o świecie jest szersza, głębsza, wyższa, a przede wszystkim wielowymiarowa i wielopoziomowa.

Ludzie odkrywają kosmos, a wciąż nie znają samych siebie i swoich możliwości. Rozumiem, że po tych dwóch dniach w znaczący sposób się to zmieni?

Najciekawsza podróż to ta w głąb siebie, a największa odległość jaką przechodzimy podczas tej podróży to droga od rozumu do serca. Jeśli dostrzeżesz i przejdziesz tą drogę w sobie, pewnego dnia zorientujesz się, że nie musisz odkrywać kosmosu, bo on jest w tobie i ty jesteś tym kosmosem. Co więcej będziesz w stanie widzieć oczami duszy to, co nie śniło się „naszym filozofom”. Dlatego mówi się, że to najciekawsza podróż. Ludzie zawsze poszukiwali i dalej poszukują różnorodnych dróg i efektywnych metod, by poprawić  jakość swojego życia, w tym również zdrowia. Myślę, że podczas naszych festiwalowych spotkań będzie można uzyskać odpowiedzi na wiele istotnych pytań dotyczących natury ludzkiej i samorozwoju. Będzie się można dowiedzieć jak rozwinąć potencjał, który drzemie w każdym z nas, jak odzyskać energię, witalność, radość życia, pasję i cel, a nie brnąć przed siebie po omacku.

Jakie punkty tegorocznego programu są obowiązkowe?

„Obowiązkowy” jest otwarty umysł i serce, oczywiście dla tych, którzy chcą i lubią podróżować. Ponieważ podczas festiwalu będą poruszane tematy związane z wiedzą, zdrowiem i rozwojem, każdy sam powinien dokonać wyboru i wybrać to, co dla niego wydaje się najbardziej interesujące i perspektywiczne. Uważam, że każdy zaproponowany przez nas wykład może przyczynić się do bardziej świadomego życia, pracy nad sobą oraz działań prozdrowotnych.

No i targi, inne niż wszystkie. Na co powinniśmy być przygotowani?

Inne niż wszystkie gdyż towarzyszą wyjątkowemu wydarzeniu. Oferta firm uczestniczących w targach podczas Alternatywnego Festiwalu jest dosyć szeroka Będą między innymi książki, produkty medycyny naturalnej, kosmetyki naturalne polskie i tybetańskie, suplementy diety parafarmaceutyki, stabilizatory i energetyzatory wody i żywności,  zioła, kwiaty, płyty z muzyką relaksacyjną, biżuteria inspirowana św. Geometrią itp.

A na koniec poproszę o alternatywne zaproszenie na Festiwal.

Seiczrdene zaszraapmy na Aterlwnaytny Fwetsial 2017.

Przyjdź do nas, a twój świat w wielu aspektach stanie się lepszy.

 

Pełny program na: www.alternatywnyfestiwal.pl <kliknij>