19.03.2021

Antoni Krupa – koncert jubileuszowy

Antoni Krupa – koncert jubileuszowy

z okazji 75. urodzin i 55-lecia na estradzie

W programie koncertu kompozycje Antoniego Krupy z płyty „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” nagranej wspólnie z Jarkiem Śmietaną oraz covery takich wykonawców jak: Jimi Hendrix, Bob Dylan, Leonard Cohen, Ray Charles B.B. King oraz zespołów: Traffic, Jethro Tull, Free.

Antoni Krupa – muzyk, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz Radia Kraków. Na przełomie lat 1968/72 grał w zespole Jazz Band Ball w latach 70-tych w Grupie WIEM Marka Grechuty. Autor książki „Miasto Błękitnych nut – czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko”. Występował na wielu festiwalach bluesowych, a także na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i na Jazz Jamboree.

 

Artyście na scenie towarzyszyć będą:

wokalistki – Ewa Novel, Mag Balay i Ola Dudziak

zespół Antoniego Krupy – Fresh Blood – w którym grają m.in: na gitarze basowej – jego zięć, Grzegorz Piećko, na perkusji wnuk – Kacper Piećko oraz gitarzysta Radek Kopeć

duet Surreal Players – Magda Pluta (wiolonczela) i Krystian Jaworz (fortepian), którzy z powodzeniem występują w kraju i za granicą uzyskując wspaniałe recenzje. Występowali na wielu festiwalach prezentując własne bardzo oryginalne kompozycje.

Piątek, 19.03.2021, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL