06/06/2019

3 wtorkowe wieczory lipca…

3 wtorkowe wieczory lipca…

…a podczas nich wyjątkowe spotkania na Scenie NCK! Tak! Myślami jesteśmy już na wakacjach, ale… w tym roku nawet w upalnym lipcu Scena NCK nie zwalnia tempa! Na energetyczny początek – Art Color Ballet, a później, wraz z Krakowskim Forum Kultury, zapraszamy na dwa wyjątkowe spektakle X Krakowskich Miniatur Teatralnych.

 

„Bursztynowe Drzewo” – Art Color Ballet

2 lipca (wtorek), g. 20.00, Scena NCK

Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę porusza zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych.

Tych, którzy znają dotychczasowe produkcje Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać, że w wykonaniu tego zespołu połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i body paintingu każdorazowo wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.

reżyseria, choreografia, scenariusz – Agnieszka Glińska

<więcej informacji, bilety – kliknij>

 

„Raj dla opornych” – X Krakowskie Miniatury Teatralne

23 lipca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

Ulubieńcy publiczności Karol i Barbara z „Seksu dla opornych”  kilka lat później. Tym razem uczą się rozkładać namiot i żyć na łonie natury. Zajmują się pojęciem szczęścia i wolności razem z siostrą Barbary, nową postacią w historii. Równie zabawną i wzruszającą. Jeśli „Seks dla opornych” był rodzajem terapii małżeńskiej to „Raj dla opornych” jest terapią życia.

autor – Michele Riml
reżyseria – Krystyna Janda
obsada – Dorota Kolak, Mirosław Baka, Małgorzata Brajner

<więcej informacji, bilety – kliknij>

 

„Nowy Jork. Prohibicja” – X Krakowskie Miniatury Teatralne

30 lipca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

Muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja. To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen zamienił się w nocny koszmar.

W scenariuszu wykorzystane są zarówno autentyczne przeboje tamtych lat, jak i napisane specjalnie piosenki, nawiązujące do stylu epoki.

scenariusz i reżyseria – Łukasz Czuj
obsada – Katarzyna Zielińska, Ewa Konstancja Bułhak, Kacper Kuszewski, Marcin Przybylski

<więcej informacji, bilety – kliknij>