20/11/2018

27. Finał WOŚP – sztab w NCK już działa!

27. Finał WOŚP – sztab w NCK już działa!

13 stycznia 2019 r. odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Gramy dla dzieci małych i bez focha! Pieniądze, które będą zbierać tysiące wolontariuszy w całej Polsce, zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb. Tymczasem na świecie obserwujemy znaczący postęp w medycynie, a zwłaszcza w diagnostyce. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, że celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych
– mówi dyrektor ds. medycznych Fundacji

Jak co roku WOŚP zagra również w NCKu! Nasz Sztab już funkcjonuje i zaprasza wszystkie chętne osoby do zgłoszeń. Jeśli chcesz zagrać razem z nami zarejestruj się jako wolontariusz na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/login i wybierz nasz Sztab czyli Nowohuckie Centrum Kultury. Zapisy trwają do 10 grudnia 2018!

Informacje:
na stronie na FB: Sztab WOŚP Kraków-Nowa Huta <kliknij>
mejlowo: NCKWOSP@O2.PL
telefonicznie: 606 248 296.