06.08.2017

Zespół The New Lessers – Scena Letnia

Zespół The New Lessers – Scena Letnia

Sierpień na SCENIE LETNIEJ 2017 rozpoczną Antonii Krupa i Agata Ślazyk z kompozycjami prosto ze złotej ery festiwalu w Woodstock oraz własnymi. Covery angielskich zespołów blues-rockowych poruszą wszystkich.

 

The New Lessers
Nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy „The Lessers” działającego w latach 60-tych. W zespole tym grał m.in legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół „The New Lessers” wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, songi Boba Dylana, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

Antek Krupa – od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym „r” od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa jest jedną z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedną z nielicznych prawdziwych osobowości – nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.

Agata Ślazyk – songwrighterka, wokalistka, gitarzystka, artystka Piwnicy pod Baranami. Ze swoim recitalem i z kabaretem Piwnica pod Baranami odwiedziła: USA, Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię. Wydała autorską płytę „Nie daj się zjeść” z której utwory odnosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.

 

Pełen repertuar do pobrania:
Scena letnia 2017 <kliknij>

Niedziela, 06.08.2017, scena plenerowa NCK
godz. 18:00

Wstęp wolny

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl