30.07.2017

Michał Łanuszka „ŁANUSZKA/COHEN” – Scena Letnia

Michał Łanuszka „ŁANUSZKA/COHEN” – Scena Letnia

Ostatni lipcowy wieczór na SCENIE LETNIEJ 2017 należy do młodego gitarzysty i subtelnej wokalistki Izabeli Królak. Swoisty tribute dla mistrza Cohena będzie przeplatany improwizacjami. Zanurzmy się w delikatnych dźwiękach w ten letni wieczór…

Miłość, tęsknota, pożądanie, czułość, namiętność. Słowem: kwintesencja męskiego romantyzmu, który dziś jest towarem deficytowym – czyli płyta Michała Łanuszki z piosenkami Leonarda Cohena w zupełnie nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego. Wszystkie nowe tłumaczenia zostały w pełni zaakceptowane przez Mistrza Leonarda, a na krążku znalazły się piosenki zarówno te bardzo intymne w klimacie, jak “Jestem twój/I’m Your Man” czy “Chelsea Hotel #2”, jak i zrealizowane z rozmachem przy wsparciu kwartetu smyczkowego i sekcji dętej, wielkie cohenowskie przeboje, jak “Hallelujah” czy “Dla ciebie walc/Take this Waltz”.

 

Michał Łanuszka – obdarzony niezwykle ciepłym, niskim głosem wokalista, kompozytor i gitarzysta, absolwent krakowskiej PWST, a także lektor, dziennikarz i prezenter radiowy. Na swoim koncie ma 2 autorskie płyty: „Bieski Idiota” (2009) oraz „A miało być tak pięknie” (2012), a także gościnny udział w projekcie „Świat wg Nohavicy” (złota płyta).

Michał Kuźmiński – pisarz, tekściarz,  publicysta, dziennikarz “Tygodnika Powszechnego”, współautor kryminałów „Sekret Kroke”, „Klątwa Konstantyna” oraz niesłychanie entuzjastycznie przyjętej przez czytelników i krytykę “Ślebody” (2015).

 

Pełen repertuar do pobrania:
Scena letnia 2017 <kliknij>

Niedziela, 30.07.2017, scena plenerowa NCK
godz. 18:00

Wstęp wolny

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl