27.08.2017

Zespół NiPU – Scena Letnia

Zespół NiPU – Scena Letnia

Ostatni koncert tegorocznej edycji SCENY LETNIEJ to występ krakowskich muzyków, którzy swoją przygodę rozpoczynali na Scenie NCK. Rock, blues i rozmaitości – końcówka gorącego lata z pazurem!

NiPU – zespół z prawie 15-letnim stażem na krakowskiej scenie muzycznej i ponad 200 koncertami na liczniku! Obecnie w trakcie wydania debiutanckiej płyty „POSZUKIWACZ” zawierającej autorskie kompozycje. Gra dla Wszystkich, którzy przyjdą go posłuchać.

Tu podaj tekst alternatywny

Zespół na Scenie Letniej wystąpi w składzie:
Tomasz Barcik – harmonijka
Tomasz Kostecki – śpiew
Adam Szarnicki – gitara
Paweł Szarnicki – bas
Mariusz Walczak – perkusja
Przemysław Walczak – gitara

 

 

 

 

Historia zespołu
W marcu 2003 roku Tomek Kostecki, Michał Matysik i Przemek Walczak wystąpili gościnnie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „WATRA”. Scena Nowohuckiego Centrum Kultury rozbrzmiała przebojami znanych zespołów, a ciepłe przyjęcie przez publikę, zachęciło Tercet do rozpoczęcia muzycznej przygody. Poszukiwania sekcji rytmicznej zaowocowały w lipcu dołączeniem Mariusza Walczaka, a we wrześniu Leszka Sokołowskiego, tak powstał kwintet od października zwany NiPU.

Kolejne lata to pierwsze koncerty na pożyczonym sprzęcie, wyjazd wokalisty za granicę, współpraca z Oficjalnym Fan Clubem zespołu Dżem „Skazani na Bluesa” i rejestracja autorskich utworów domowym sposobem. Zespół wspierała głosem Kasia Gil, a w nagraniach Bartosz Orzechowski. Pod koniec 2006 roku w krakowskim studiu „Zgniatacz Dźwięków” NiPU nagrało autorskie demo „Tego Chcę”, zespół opuszcza jeden z założycieli, pomysłodawca nazwy i kompozytor części utworów Michał Matysik, jego miejsce natychmiast zajmuje nowy, bardzo sprawny gitarzysta Adam Szarnicki. W tym samym czasie Romcio Stankiewicz sprawdza się jako impresario zespołu i tworzy internetową stronę.

Od 2007 roku zaczęła się ogólnopolska przygoda zespołu, koncerty w Warszawie, Ostródzie, Nowym Miasteczku, Jarosławiu, Łodzi, Olsztynie, Krośnie, Turku, Kole, Wrocławiu i wielu innych miastach. Rockowe życie nie idzie w parze z rodzinnym, dlatego Leszek Sokołowski po koncercie 24 lipca 2008 roku opuścił zespół, jego miejsce zajął Paweł Szarnicki, dzięki czemu zrobiło się jeszcze bardziej rodzinnie.

Akustyczne granie miało być tylko krótką przygodą, która rozpoczęła się 5 lutego 2009 roku w krakowskim pubie „Loch Ness”, delikatniejszą odsłoną NiPU-ańskich pieśni. Zwabiony dźwiękami, najpierw nieśmiało gościnnie, a potem już na stałe na scenie zagościł Tomasz Barcik i jego kuferek rozmaitych harmonijek. NiPU mocno wspierają łapiąc chwile na zdjęciach Monika Sołtys oraz Tomasz Jędrszczyk.

Dowiedz się więcej:
www.facebook.com/nipuband

 

Pełen repertuar do pobrania:
Scena Letnia 2017 <kliknij>

Niedziela, 27.08.2017, scena plenerowa NCK
godz. 18:00

Wstęp wolny

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl