27.07.2014

XVIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

27-28 lipca (sobota, niedziela)

Pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Mistrzostwa Krakowa w Scrabble odbędą się już po raz XVIII i wzorem poprzednich lat należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, który obejmuje najważniejsze turnieje w roku.

 

26-27 lipca (sobota, niedziela)

 

pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

 

Scrabble to najpopularniejsza na świecie gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów z dolosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej. Oprócz elementów rywalizacyjnych i wykorzystania umiejętności logicznego myślenia, ta intelektualna rozrywka popularyzuje piękno i poprawne używanie języka polskiego.

Mistrzostwa Krakowa w Scrabble odbędą się już po raz XVIII i wzorem poprzednich lat należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, który obejmuje najważniejsze turnieje w roku. Turniej zaliczany będzie do krajowego rankingu i zagrają w nim zawodnicy z całej Polski. Otwarta formuła gry pozwala wziąć udział każdemu, kto minimum 30 minut przed początkiem zawodów zgłosi swą obecność sędziemu.

Mistrzostwa odbędą się w Nowohuckim Centrum Kultury przy Al. Jana Pawła II 232. Rozpoczęcie planowane jest na sobotę 26 lipca o godz. 12.00, a rozgrywki trwać będą do ok. godziny 20.00. W niedzielę 27 lipca od 9:30 zawody będą kontynuowane, a o 14:30 odbędzie się oficjalne zamknięcie mistrzostw, wręczenie pucharów oraz rozdanie nagród dla najlepszych zawodników.

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XVIII Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Scrabble. Dla debiutantów wstęp jest bezpłatny, a dla najlepszego z nich przewidziana jest nagroda specjalna!

 

informacje:

Justyna Górka

Polska Federacja Scrabble

www.pfs.org.pl

j.gorka@pfs.org.pl

tel. 606-288-378

Sobota, 26.07.2014

Niedziela, 27.07.2014