20/01/2021

Wystawy w NCK – kilka propozycji

Wystawy w NCK – kilka propozycji

Działalność wystawiennicza zawsze była bardzo mocną stroną Nowohuckiego Centrum Kultury. I choć stałe galerie prac Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza nadal pozostaną zamknięte, to w innych przestrzeniach Centrum, w styczniu, pojawią się nowe ekspozycje. Wierzymy, że już niedługo wszyscy zainteresowani będą je mogli odwiedzić – nie tylko wirtualnie. 

Od połowy stycznia można oglądać wystawę projektu fotograficznego Evy Hajduk „Inna rodzina” pokazującego, jak osoby z ograniczoną sprawnością intelektualną czy ruchową budują swoje własne związki i rodziny, tworząc niezwykłą, wrażliwą na innych wspólnotę – swoisty mikroświat, niebywale odmienny, a przecież tak piękny. „Nie(s)pokój uwięziony” to z kolei wystawa unikatowych, współczesnych lalek i fotografii Moniki Mostowik. W stylizacjach artystki lalki nie są sympatycznymi zabawkami dla dzieci. Tym razem smutne i niedoskonałe pokazują dojrzałe emocje i uwypuklają ludzkie niedoskonałości, głęboko skrywane lęki czy wstydliwe słabości. Z końcem stycznia zapraszamy na wystawę. „Obiekty rzeźbiarskie w zbiorach Galerii Centrum NCK”, obrazującą bogaty dorobek artystyczny krakowskiego środowiska ostatnich dekad, reprezentowany przez szesnastu wybranych rzeźbiarzy.

Ostatnią propozycją jest wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego. „Zaczarowany świat baśni i legend” to próba powrotu do fantastycznego świata dziecięcych przeżyć, oderwania się od smutnej, niepewnej rzeczywistości, oraz możliwość przeniesienia się w świat wyobraźni i fantazji, gdzie dobro zawsze zwycięża nad złem.

 

EVA HAJDUK „Inna rodzina” – wystawa projektu fotograficznego <więcej informacji – kliknij>
18 stycznia – 25 lutego, Szara Galeria CENTRUM
wernisaż online –  29 stycznia (piątek), g. 17.00
wstęp wolny

MONIKA MOSTOWIK „Nie(s)pokój uwięziony” – wystawa lalek i ich fotografii <więcej informacji – kliknij>
26 stycznia – 14 lutego, Biała Galeria CENTRUM 
wernisaż online – 29 stycznia (piątek), g. 18.00
wstęp wolny

OBIEKTY RZEŹBIARSKIE w zbiorach GALERII CENTRUM NCK <więcej informacji – kliknij>
27 stycznia – 29 lutego, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI I LEGEND – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego <więcej informacji – kliknij>
28 stycznia – 14 marca,  FOTO-GALERIA
wstęp wolny