22/01/2021

NCK gra z WOŚP – 7 wyjątkowych licytacji

NCK gra z WOŚP – 7 wyjątkowych licytacji

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest inny niż wszystkie – dlatego zamiast zaproszenia na tradycyjny koncert na Scenie NCK serdecznie polecamy udział w 7 wyjątkowych aukcjach przygotowanych przez Nowohuckie Centrum Kultury. Wylicytować można doświadczenia i nową wiedzę – a chyba nie ma nic cenniejszego!

Wesprzyj zbiórkę pieniędzy na dziecięce oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy licytując:

 

SESJA PORTRETOWA U ADAMA GRYCZYŃSKIEGO

Taka okazja nie zdarza się często – zapraszamy do licytacji indywidualnej sesji zdjęciowej w obiektywie niezastąpionego Adama Gryczyńskiego! Licytacja obejmuje sesję zdjęciową w profesjonalnym studio fotograficznym oraz obróbkę wspólnie wybranych zdjęć.

Adam Gryczyński – pedagog, fotograf, redaktor, animator kultury i dokumentalista. W 1981 r. ukończył pedagogikę i wyższy kurs fotograficzny II st. na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Świętokrzyski), Krakowskiego Klubu Fotograficznego i Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Od 1983 r. jest kierownikiem działu fotograficzno-filmowego w Nowohuckim Centrum Kultury. Pod jego redakcją ukazały się wydawnictwa: „Franciszek Twaróg – nauczyciel z Luboczy” (2006), „Czas zatrzymany” (2006), „Nowa Huta – najmłodsza siostra Krakowa” (2007), „Czas zatrzymany 2” III tomy (2008), „Nowa Huta – nowa ewangelizacja” (2009), „Okolice Nowej Huty” (2018), „Czas zatrzymany 3. Nie tylko o szkole” (2019), „Czas zatrzymany 4. Z kart historii Pleszowa” (2019) oraz katalogi towarzyszące wystawom fotografii. W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą oraz udział w wystawach zbiorowych i plenerach fotograficznych.

Licytacja obejmuje indywidualną sesję zdjęciową dla 1 osoby.
Sesja zdjęciowa odbędzie się w studio fotograficznym Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie w indywidualnie ustalonym terminie.

LICYTUJ: https://allegro.pl/oferta/sesja-portretowa-u-adama-gryczynskiego-10144467214

 

GALERIA BEKSIŃSKIEGO – OPROWADZANIE KURATORSKIE

Kurator Joanna Gościej-Lewińska zaprasza do licytacji wyjątkowego spotkania z twórczością Zdzisława Beksińskiego. Stała ekspozycja, mieszcząca się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, obejmuje 50 obrazów olejnych z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Większość z prezentowanych obrazów pochodzi z lat 80. XX wieku, z tak zwanego okresu fantastycznego w twórczości malarza, kiedy to powstały jego najbardziej znane, ikoniczne – z dzisiejszej perspektywy – prace. Kolekcję uzupełnia kilkanaście obrazów z ostatnich lat życia, ukazujących zwrot malarza ku bardziej ascetycznym formom wyrazu.

Licytacja obejmuje kameralne oprowadzanie grupy do 4 osób.
Termin oprowadzania zostanie ustalony indywidualnie.

LICYTUJ: https://allegro.pl/oferta/galeria-beksinskiego-oprowadzanie-kuratorskie-10113584450

 

NAUKA PIERWSZEGO TAŃCA

Klasyczny walc, ogniste tango, a może choreografia z ulubionego teledysku? Zapraszamy do licytacji, a potem – na parkiet!
Kurs obejmuje 4 lekcje, podczas których wspólnie opracujemy i nauczymy się choreografii, a także popracujemy nad wiarą w siebie i własne umiejętności, aby pierwszy taniec został zatańczony bez stresu i z dużą radością. Lekcje poprowadzi instruktor tańca – Karolina Jarzec.

 Licytacja obejmuje karnet na 4 lekcje dla pary.
Terminy lekcji zostaną ustalone indywidualnie.

LICYTUJ: https://allegro.pl/oferta/nauka-pierwszego-tanca-10144729292

 

GRAFIKA WARSZTATOWA – INDYWIDUALNE WARSZTATY

Zapraszamy do licytacji indywidualnych zajęć w Pracowni Graficznej Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie, w której – pod opieką artysty grafika – uczestnik zajęć będzie miał możliwość poznania tajników warsztatu graficznego i będzie mógł stworzyć swoje własne dzieło w technice linorytu, gipsorytu lub monotypii. Gwarantujemy wesołą i przyjazną atmosferę, a także twórcze eksperymenty sprzyjające rozwojowi wyobraźni i zdolności plastycznych.

Zajęcia poprowadzi Marta Wakuła-Mac, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (1998-2003). Dyplom uzyskała w pracowni linorytu prowadzonej przez prof. Jerzego Jędrysiaka. Członek Graphic Studio Dublin (2004-2015) oraz ZPAP OK I STMG. 

Licytacja obejmuje jednorazowe, indywidualne warsztaty dla 1 osoby.
Termin zajęć zostanie ustalony indywidualnie.

LICYTUJ: https://allegro.pl/oferta/grafika-indywidualne-warsztaty-10144373000

 

KALISTENIKA – TRENING INDYWIDUALNY

Nowy Rok to idealny moment na nowe wyzwania – zapraszamy do licytacji indywidualnego treningu kalisteniki!
Czym jest kalistenika? To trening siłowy zapewniający bezpieczny rozwój całego organizmu poprzez równomierne budowanie siły poszczególnych partii ciała, wzmocnienie stawów i kręgosłupa. Podczas treningu korzysta się z drabinek gimnastycznych, drążków i poręczy, wykorzystując masę własnego ciała jako obciążenie. Regularne ćwiczenia nie tylko poprawiają ogólną sprawność, ale przyczyniają się także do szybkiej utraty tkanki tłuszczowej. Trening poprowadzi Łukasz Buczek – absolwent Wychowania Fizycznego na krakowskiej AWF.

Licytacja obejmuje 4 sesje treningowe dla 1 osoby.
Terminy treningów zostaną ustalone indywidualnie.

LICYTUJ: https://allegro.pl/oferta/kalistenika-trening-indywidualny-10144732461

 

ABC FORTEPIANU – LEKCJE INDYWIDUALNE

Czy wiesz, że ćwiczenie gam i pasaży rozwija mózg? Nie tylko aktywuje prace obu półkul, ale także rozwija wyobraźnię przestrzenną i stymuluje pamięć, wspomaga umiejętności koncentracyjne i pobudza kreatywność. A dodatkowo – na fortepianie można zacząć grać w każdym wieku i jest to prostsze niż się wydaje! Lekcje poprowadzi Agnieszka Kapelan. 

Licytacja obejmuje karnet na 4 lekcje dla 1 osoby.
Terminy lekcji zostaną ustalone indywidualnie.

LICYTUJ: https://allegro.pl/oferta/abc-fortepianu-10144773916

 

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE – LEKCJE INDYWIDUALNE

Na zajęciach zajmiemy się emisją wokalną, oddechem, dykcją, interpretacją, a także współpracą z akompaniatorem. A poza tym nauka śpiewu nie tylko rozwija zdolności artystyczne, ale także buduje pewność siebie i uczy jak zapanować nad głosem podczas publicznych wystąpień. Lekcje poprowadzi śpiewająco – Joanna Grandys-Wnuk.

Licytacja obejmuje karnet na 4 lekcje dla 1 osoby.
Terminy lekcji zostaną ustalone indywidualnie.

LICYTUJ: https://allegro.pl/oferta/spiewac-kazdy-moze-10144750904

 

Licytować można do 1.02.2021 r., do godziny 12.00.

 

Oprócz licytacji karnetów serdecznie polecamy także przedmioty wystawione przez NCK za pośrednictwem krakowskiego sztabu:

KATALOG PRAC JERZEGO DUDY-GRACZA
https://allegro.pl/oferta/katalog-prac-j-dudy-gracza-zaproszenie-na-wystawe-10124344308

KOMPLET KATALOGÓW PRAC ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO: MALARSTWO, RYSUNEK, FOTOGRAFIA
https://allegro.pl/oferta/katalogii-prac-z-beksinskiego-bilety-na-wystawe-10124092072

PODWÓJNE ZAPROSZENIA DO GALERII BEKSIŃSKIEGO
https://allegro.pl/oferta/zaproszenie-dla-2-osob-na-wystawe-z-beksinskiego-10124571636
https://allegro.pl/oferta/zaproszenie-dla-2-osob-na-wystawe-z-beksinskiego-10124602772

PODWÓJNE ZAPROSZENIA DO GALERII DUDY-GRACZA
https://allegro.pl/oferta/zaproszenie-dla-2-osob-na-wystawe-j-dudy-gracza-10124626478
https://allegro.pl/oferta/zaproszenie-dla-2-osob-na-wystawe-j-dudy-gracza-10124645990