24.09.2023

Wołosatki – koncert jubileuszowy

Wołosatki – koncert jubileuszowy

Zespół wokalny o harcerskich korzeniach – powstał w 1974 roku przy okazji I Festiwalu Piosenki Turystycznej w Wołosatem. Swoją twórczością i akustycznym brzmieniem wpisuje się w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, prezentując i popularyzując walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Wołosatki dopracowały się własnego, rozpoznawalnego stylu, a tym koncertem wejdą w obchody 50-lecia istnienia zespołu.

W programie usłyszymy przede wszystkim nowe piosenki zespołu.

24 września to dla nas bardzo ważna data. Koncertem w Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczynamy trwające cały rok obchody 50-cio lecia działalności artystycznej zespołu  Wołosatki. W 2024 roku dostępne będą jubileuszowe wydawnictwa, w których ten koncert będzie uwieczniony. Zaśpiewamy w nim największe nasze przeboje, m.in. „We wtorek po sezonie”, „Wędruj z nami”, „Bieszczadzki trakt” oraz nowe nasze piosenki, z pięknymi poetyckimi tekstami, które zarejestrujemy na płytę video w wersji live. Z koncertu powstanie zatem film, w którym publiczność będzie jednym z bohaterów tego wydarzenia.

Niedziela, 24.09.2023, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.