22.06.2019

Wianki 2019 – Scena Krakowska

Wianki 2019 – Scena Krakowska

Krakowskie Święto Muzyki na scenie plenerowej NCK!

 

Zapraszamy na prawdziwie energetyczne rozpoczęcie lata, podczas którego zagrają:

g. 16.30 – Sokół Orchestra
Fuzja tradycji z nowoczesnością, powagi z satyrą, to energetyczne brzmienie instrumentów dętych blaszanych, akordeonu oraz mocnej sekcji rytmicznej. To niczym nieskrępowana zabawa oraz charakterystyczna “dzikość serca”, którą poczujecie już od pierwszych dźwięków. Założycielem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz i kompozytor, mający na swoim koncie współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Katarzyna Gaertner, Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk czy Michał Szpak.

 

g. 17.55 – Patrick the Pan
Przedstawiciel nurtu muzyki alternatywnej pochodzący z Krakowa. Kompozytor, producent, autor tekstów, piosenkarz, pianista i gitarzysta. Od 2014 roku artysta wytwórni KAYAX. Duże uznanie mediów zdobyła również druga płyta z 2015 r. – …niczym jak liśćmi. Pojawił się na nim m.in. Dawid Podsiadło w utworze „Niedopowieści”. Artysta wystąpił m.in. dwukrotnie na Open’er Festival oraz na Off Festival. W 2018 r. ukazał się jego trzeci długogrający album trzy.zero.

 

g. 19.10 – LIMBOSKI
Wyrósł z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie zwrócił się w stronę „rock i rolla”.

 

g. 20.25 – Renata Przemyk
Wokalistka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1988, na XXIV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX stulecia według „Wprost” i „Polityki”, w 2009 r. nagrodzona za całokształt twórczości przez London Music Academy. Wśród jej największych hitów można wymienić m. in.: „Babę zesłał Bóg”, „Protest dance”, „Zero” czy zaśpiewany w duecie z Katarzyną Nosowką utwór „Kochana”.

Sobota, 22.06.2019, scena plenerowa
godz. 16:30 - 22:00

Wstęp wolny

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl