28.09.2019

QUBE – Wataha Drums spektakl muzyczny

QUBE – Wataha Drums spektakl muzyczny

Spektakl muzyczny, który dotyka problemu przełamywania barier społecznych i kulturowych, a także tych, funkcjonujących w obrębie ludzkiej psychiki.

Bohaterka opowieści rozpoczyna podróż, przemierzając niezbadane przestrzenie, raz po raz zwalczając przeciwności,  jakie wyrastają jej na drodze, a które prowadzą do podziałów i do zamykania się na to, co nowe i niezwykłe.

Czym jest tajemniczy Qube? Jak się tam znalazła i co ją do tego doprowadziło? Jak pokonać materię, której  istota jest nieokreślona?

W multimedialnym widowisku muzyka staje się wiodącym bohaterem opowieści, to ona tworzy linię fabularną i estetyczną, a wszystkie elementy, które pojawiają się na scenie stają się instrumentami; wiele z nich specjalnie zaprojektowano do spektaklu (m. in. video drum-box).  Wykorzystano również inne oryginalne środki wyrazu:  wizualizacje, które stają się ruchomą scenografią, zjawiskową choreografię, wykorzystującą również artystycznie zaimprowizowane sztuki walki, czy dźwięk Dolby Surround, który sprawi, że widz poczuje się nie tyle świadkiem, co uczestnikiem opowieści.

Spektakl w wykonaniu Wataha Drums, z towarzyszeniem orkiestry Fresco Sonare, przeniesie widzów do niezwykłych światów, obrazujących tajemne aspekty psychiki i pomoże odnaleźć język komunikacji z zawiłą sferą naszej podświadomości.

 

Produkcja: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Wataha Drums

Sobota, 28.09.2019, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL