08.02.2014

Warsztaty tańca współczesnego

8 lutego 2014 r. (sobota)
studio C4

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

8 lutego 2014 r. (sobota), studio C4

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych.

2 bloki 3-godzinne:
1100-1400
1530-1830
Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
Tancerka, choreografka, pedagog. Od 1995 w zespole Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2000 roku uzyskała dyplom tancerza zawodowego przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. Od 2008 – doktor sztuk teatralnych. Adiunkt i prodziekan na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Regularnie prowadzi także zajęcia w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu; jako pedagog współpracowała także z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu i z Wydziałem Tańca Swarthmore College w USA.
Jako tancerka, Hefczyńska-Lewandowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci bytomskiego zespołu; bez jej wyrazistego, „fizycznego” stylu trudno wyobrazić sobie większość spektakli Śląskiego Teatru Tańca. Na bytomskiej scenie debiutowała w spektaklu Takie nic w choreografii Jacka Łumińskiego (premiera: 24 czerwca 1995). Po dziesięciu latach kariery, już jako jeden z filarów teatru, zainaugurowała premierą autorskiej Omdlałej sukienki działalność Laboratorium Choreograficznego Śląskiego Teatru Tańca. Spektakl stał się początkiem cyklu choreografii, w których „fizyczny” właśnie styl łączył się z liryzmem. Jako choreografka Hefczyńska-Lewandowska nie stroni od opowiadania historii – często w ramach kilku obrazów, składających się na przedstawienie. Istotnym elementem jej przedstawień są wyraziste kostiumy, scenografia i rekwizyty – niejednokrotnie o charakterze symbolicznym.

cena: 100 zł przy zgłoszeniu do 31 stycznia, 130 zł od 1 lutego!

Więcej informacji: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

Kontakt: agata.syrek@nck.krakow.pl

do pobrania:
regulamin
karta zgłoszenia

Invalid Displayed Gallery

Sobota, 08.02.2014

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl