08.05.2015

Typ(o) Top

logo galeria centrum

8 maja 2015 (piątek), godz. 1800 
budynek A

GALERIA CENTRUM. Wystawa otwarta do 7 czerwca. Porządek i ład, sens i funkcja, a także forma i kreacja – to istota ćwiczeń studenckich z zakresu liternictwa i typografii prezentowanych na wystawie. To dokumentacja podstawowych umiejętności kreowania formy litery ułatwiającej i wspomagającej przekaz treści zawartych w słowach. To także twórcze eksperymenty artystyczne, jak w przypadku prac pani Iwony Jabłonowskiej czy dyplomu pani Matyldy Chełmickiej-Płodzień.

 

8 maja 2015 (piątek), godz. 1800, budynek A

logo galeria centrumWystawa Pracowni Liternictwa i Typografii ASP w Krakowie

Porządek i ład, sens i funkcja, a także forma i kreacja – to istota ćwiczeń studenckich z zakresu liternictwa i typografii prezentowanych na wystawie. To dokumentacja podstawowych umiejętności kreowania formy litery ułatwiającej i wspomagającej przekaz treści zawartych w słowach. To także twórcze eksperymenty artystyczne, jak w przypadku prac pani Iwony Jabłonowskiej czy dyplomu pani Matyldy Chełmickiej-Płodzień.
Prezentowane prace to jedynie niewielki wybór działań studenckich z ostatnich lat. Co roku do Pracowni Liternictwa i Typografii uczęszcza ok. 60  studentów zdobywając, według własnych preferencji, podstawowe lub specjalistyczne wykształcenie.
Kadrę dydaktyczną stanowią trzy osoby: prof. Wojciech Regulski, dr Bartłomiej Bałut oraz mgr Aleksandra Toborowicz.

wystawa otwarta do 7 czerwca

wstęp wolny

informacje: tel. 12 644 02 66 wew. 25

pok. 202, bud. A

Piątek, 08.05.2015