20/04/2021

Trans_Mission na Play Kraków!

Trans_Mission na Play Kraków!

Kosmiczna podróż szóstki tancerzy w świat niespożytej energii. Spektakl, który hipnotyzuje. Dynamiczny, transowy, dziki, ale również subtelny, ulotny i finezyjny. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca ONLINE – na Play Kraków.

Premiera na www.playkrakow.com – 29 kwietnia, godz. 18:00. Film będzie można odtworzyć do 1 maja, do g. 18.00.
Bilety w cenie 10 zł już w sprzedaży – kup bilet <kliknij>

 

Trans_Mission
Trzech mężczyzn i trzy kobiety, mimo dzielących ich różnic, wyruszają na wspólną misję. Wrzucają mikrokosmos swoich ciał w makrokosmos wszechświata, ich ruch zostaje poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Przemierzają różne czasoprzestrzenie i rzeczywistości, wymykając się niekiedy utartej logice „przyczyna-skutek”.

Spektakl dzięki wyjątkowej, transowej muzyce przenosi tancerzy i widzów głęboko do tego, co pierwotne, pobudza siły witalne. Prezentuje szeroką gamę fizyczności, od delikatnych gestów po brutalną dzikość, budując niezwykle plastyczne obrazy.

 

Twórcy
choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
taniec: Jan Lorys/Wojciech Furman, Paweł Konior, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Monika Węgrzynowicz , Marta Wołowiec
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus

video: Aleksander Hordziej
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

 

Międzynarodowy Dzień Tańca – tańczMY

Krakowskie Centrum Choreograficzne dołącza również do ogólnopolskiej akcji tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie 29 kwietnia już od prawie 40 lat.

– Celem działania jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół ważnej dla nas wszystkich idei obchodów tego święta. Hasło „tańczMY” sugeruje właśnie ten wspólnotowy charakter, który mamy zamiar w kolejnych edycjach rozszerzyć także na inne środowiska, docierając do osób niezwiązanych na co dzień ze sztuką tańca – mówi Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.