30.10.2022

Steelworks Jam

Steelworks Jam

Steelworks Jam to zorganizowany przez Nowohuckie Centrum Kultury oraz Indie Starter weekendowy maraton tworzenia gier.

W jamie może wziąć udział każdy, od profesjonalisty po pasjonata, choć szczególnie serdecznie pragniemy zaprosić osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w projektowaniu gier. Game jam to bowiem świetna okazja, by spotykać ludzi z branży, wymieniać się doświadczeniami i zdobywać nowe umiejętności. Mile widziane są zarówno uformowane wcześniej zespoły, jak i pojedyncze osoby, które swoich kompanów będą szukać już na miejscu. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę od opiekuna.

Niezależnie od tego czy masz już zespół z którym chcesz stworzyć swoją grę, czy też jesteś samotnym strzelcem który dopiero z pomocą naszego systemu zapisów znajdzie swój wymarzony zespół, na pewno spędzisz wspólnie z nami niezapomniany weekend! Zapraszamy wszystkich pasjonatów game devu, niezależnie od ich wieku czy też doświadczenia! Jednocześnie jednak, osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę od opiekuna.

Założenia tego jak i każdego game jamu są banalnie proste: Zespoły składające się od 3 do 5 pasjonatów gier, przez 48 godzin przygotowują najlepszą możliwą grę na zadany temat, bawiąc przy tym świetnie, integrując się przy tym z innymi twórcami gier, osobami z branży etc.

Game Jam będzie trwał od 28 do 30 października i odbędzie się stacjonarnie w Nowohuckim Centrum Kultury.
Zapisy oraz więcej informacji: steelworksjam.com
Dla najciekawszych projektów przewidziano nagrody (do wygrania aż 10 000 zł!), a w czasie jamu odbywać będą się także spotkania rekruterkami, weteranami branży oraz wydawcami gier.

Więcej szczegółów na temat dodatkowych atrakcji, zaplanowanych prelekcji oraz zaproszonych gości będą cyklicznie udostępniane na stronie internetowej NCK oraz https://steelworksjam.com

 

PROGRAM:

28.10.2022 r. (piątek)

  • 16:00 – rejestracja uczestników, formowanie zespołów i przygotowanie stanowisk pracy
  • 18:00 – ogłoszenie tematu Jamu oraz start prac

29.10.2022 r. (sobota)

  • 15:00 – spotkania z prelegentami, sesje RPG i zabawy dla uczestników (szczegóły zostaną podane bliżej daty wydarzenia)

30.10.2022 r. (niedziela)

  • 15:00 – zakończenie prac nad grami, spotkania z prelegentami, sesje RPG i zabawy dla uczestników (szczegóły zostaną podane bliżej daty wydarzenia)
  • 18:00 – ogłoszenie wyników

 

NAGRODY:

Game Jamy to prawdziwe święta kreatywności i nieskrępowanej radości tworzenia. Jakość powstających w ich trakcie projektów często przechodzi najśmielsze oczekiwania organizatorów, dlatego Nowohuckie Centrum Kultury wraz z Indie Games Starterem zdecydowało się przygotować szereg nagród dla najciekawszych gier, które powstaną w trakcie jamu:

  • I miejsce – 10 000 zł
  • II miejsce – 5 000 zł
  • III miejsce – nagrody rzeczowe od naszych partnerów

Najlepsze projekty zostaną wyłonione przez jury złożone z weteranów polskiej branży gier. Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj

Dodatkowo Indie Games Starter oferuje uczestniczącym w wydarzeniu zespołom pomoc w komercyjnym wydaniu pełnych wersji stworzonych w trakcie jamu gier oraz w poszukiwaniu inwestorów lub wydawców. W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem contakt@steelworksjam.com

Piątek, 28.10.2022, NCK

Sobota, 29.10.2022, NCK

Niedziela, 30.10.2022, NCK

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 37
e-mail: EDUKACJA@NCK.KRAKOW.PL