27.09.2013

Siostrunie – musical

siostrunie plakat

27 września 2013 r. (piątek), godz. 1730, 2030
sala teatralna

Siostrunie to niekonwencjonalna, muzyczna opowieść, która każdego rozbawi do łez. Przed zgromadzoną widownią zaprezentuje się pięć niezwykle żywiołowych zakonnic, które opowiedzą o swoim życiu, marzeniach, powołaniu a także… o pewnej bardzo niestrawnej zupie.

27 września 2013 r. (piątek), godz. 1730, 2030, sala teatralna

Siostrunie

musical

 

siostrunie plakatSiostrunie to niekonwencjonalna, muzyczna opowieść, która każdego rozbawi do łez. Przed zgromadzoną widownią zaprezentuje się pięć niezwykle żywiołowych zakonnic, które opowiedzą o swoim życiu, marzeniach, powołaniu a także… o pewnej bardzo niestrawnej zupie.

 

Aby podreperować finanse i zdobyć środki na „szczytny cel”, bohaterki gotowe są do poświęceń, ukazując przed publicznością różnorodność charakterów i talentów. Zapewniamy, że nie ma osoby, która uchroniłaby się przed ich urokiem osobistym. Każda z osobna jest wyjątkowa i niepowtarzalna, jednak ich największym atutem jest to, iż tworzą niebywale zgrany zespół. Indywidualizm, entuzjazm i dopisujący siostrzyczkom czarny humor to znaki rozpoznawcze tej wesołej gromadki Zakonu Małych Sióstr z Hoboken.

 

Jak śpiewają wszystkie razem: „Habit nadaje życiu nową jakość” i o tym z pewnością można się przekonać, przybywając na przygotowane przez siostry przedstawienie. Przewrotny humor, zabawa konwenansami oraz interakcja z publicznością, a także doza improwizacji są przepisem na sukces. Gdy dodamy do tego znakomitą obsadę aktorską i muzykę graną na żywo pod kierownictwem Marcina Partyki mamy gwarancję, że całość wypadnie śpiewająco…

 

Premiera: 17 czerwca 2013 rok – Teatr Komedia z Warszawy

 

„(…) Fabułę „Siostruń” można pewnie streścić jednym zdaniem: francuskie zakonnice (ze zgromadzenia tak małego, że zupełnie nieznanego) organizują koncert charytatywny, by godnie pochować tragicznie zmarłe siostry. Cała reszta jest tym koncertem wraz z towarzyszącymi mu perypetiami. Tak więc produkcja Agencji Certus jest bardziej formą estradową. Tym bardziej że poza ramy musicalowe wychodzą bezpośrednie i wyłamujące się z narracji zwroty do publiczności, a nawet miniquizy z zabawnymi nagrodami. To może bardziej kabaret w jego modnej monotematycznej odmianie.
Jak zwał, tak zwał – dość, że zabawa przednia! Zasługa tu w pierwszym rzędzie aktorów. Trudno może kogoś wyróżniać – stawka była równa. Jednak nie sposób nie wspomnieć o znakomitym wokalu Anny Dereszowskiej, bluesowym głosie Katarzyny Żak, komediowym wdzięku Jolanty Fraszyńskiej, czy roztańczeniu Aleksandry Szwed. O tym, że Robert Rozmus ze swoim falsetem jest poza konkurencją, wiedzieliśmy od dawna. Do plusów inscenizacji dodajmy scenografię: funkcjonalną, mobilną i zabawną (…)”

Tadeusz Piersiak
„Po premierze Siostruń. Śpiew i śmiech spod krochmalonych kornetów”
Gazeta.pl Częstochowa

 

Tekst: Dan Goggin
Reżyseria: Mariusz Kiljan
Obsada: Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Aleksandra Szwed, Robert Rozmus.
Zespół The Jobers w składzie: Marcin Partyka, Sebastian Feliciak, Paweł Puszczało, Kuba Szydło.

Bilety: 95 zł (przedsprzedaż do 31 sierpnia)

 

Zamówienia i informacje:
Biuro Organizacji Widowni NCK
tel. 12 644 24 81, 518 766 738
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
KASA czynna: poniedziałek – piątek 9.00-20.00 oraz na godzinę przed spektaklem

 

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/11271963/musical-siostrunie

 

http://cozatydzien.tvn.pl/wideo,1227,v/dereszowska-w-habicie,751367.html

 

Invalid Displayed Gallery

Piątek, 27.09.2013