06.10.2013

Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia NCK

6 października 2013 r. (niedziela), godz. 1800
sala teatralna

Dorota Miśkiewicz i przyjaciele. Niezwykły koncert muzycznych przyjaciół! Zaskakujące interakcje, różnorodność repertuarów i stylistyk! W programie koncertu: utwory z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz ALE, damsko-męskie duety (o miłości i nie tylko…) oraz piosenki w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Waglewskiego i Kuby Badacha.

 

6 października 2013 r. (niedziela), godz. 1800, sala teatralna

 

Dorota Miśkiewicz i przyjaciele

 

Niezwykły koncert muzycznych przyjaciół!
Zaskakujące interakcje, różnorodność repertuarów i stylistyk!

 

Wokaliści:
Dorota Miśkiewicz
Zbigniew Wodecki
Wojciech Waglewski
Kuba Badach

Zespół:
Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe
Marek Napiórkowski – gitary
Robert Kubiszyn – basy
Robert Luty – perkusja

 

W programie koncertu: utwory z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz ALE, damsko-męskie duety (o miłości i nie tylko…) oraz piosenki w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Waglewskiego i Kuby Badacha.

 

DOROTA MIŚKIEWICZ – Skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów. Muzykę ma wdrukowaną w geny (ojciec Henryk Miśkiewicz – słynny saksofonista). Swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami show-businessu: Cesarią Evorą, Tomaszem Stańko, Wojciechem Waglewskim, Nigel’em Kennedy, Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Anną Marią Jopek, Mietkiem Szcześniakiem, Wojciechem Młynarskim, Louis Winsbergiem czy Stefano Bollanim. Jej znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy trudnych do sklasyfikowania muzycznych gatunków. Elegancka i skromna, jednak charyzmatyczna na scenie, błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością, a jej głos jest tak urodziwy jak ona sama.

 

WOJCIECH WAGLEWSKI – gitarzysta i kompozytor, założyciel i lider jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych Voo Voo. Współpracował z wieloma innymi artystami – m.in. ze Zbigniewem Hołdysem oraz zespołami Osjan i Goya. Nagrywał także z czołowymi muzykami jazzowymi. Pisze muzykę do filmów oraz spektakli teatralnych.

 

ZBIGNIEW WODECKI – rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje Chałupy, Zacznij od Bacha, Izolda czy Pszczółka Maja. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer.

 

KUBA BADACH – jeden z najbardziej charakterystycznych, a zarazem wszechstronnych polskich wokalistów, kompozytor, aranżer, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy Globetrotters. Jako solista w 2009 roku wydał płytę z interpretacjami piosenek Andrzeja Zauchy „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”. Dwukrotny laureat nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii wokalista roku.

 

Prowadzenie: Adam Małczyk, Michał Pałubski (Formacja Chatelet)

 

Bilety: 80 zł

 

Zamówienia i informacje:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 518 766 738
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
KASA czynna: poniedziałek – piątek 9.00-20.00, sobota-niedziela na godzinę przed spektaklem.

Invalid Displayed Gallery

Niedziela, 06.10.2013