31/07/2017

Sezon na ogórki #8

Sezon na ogórki #8

Wszystko wskazuje na to, że pomysł wybudowania w Nowej Hucie mamuciej skoczni narciarskiej już niebawem wejdzie w etap realizacji. Obiekt ma być siedemnaście razy większy od Heini-Klopfer- Schanze w Oberstdorfie i czterdzieści dwa razy większy od Velikanki w Planicy. Pięknie opowiada o tym pomyśle przedstawiciel głównego inwestora Brum- Bum-Budu.
„Losy projektu ważyły się do samego końca. W zasadzie początkowo mieliśmy w tym miejscu wybudować tor saneczkowy albo piramidę, ale ostatecznie po licznych protestach kibiców sportów motorowodnych zdecydowaliśmy się na skocznię. Będzie wielka, ogromna, potężna. Rozbieg zbudujemy w Olkuszu, próg w Nowej Hucie, trybuny w Niepołomicach i Wieliczce, a zeskok w Myślenicach. W ten sposób jednym projektem połączymy te zaprzyjaźnione ze sobą gminy. Wciąż jeszcze nie wiadomo gdzie umieścić sędziów, ale najprawdopodobniej będą oni oceniać skoki z budynku szpitala w Kobierzynie”. Budowa skoczni ruszy, gdy tylko zakończą się prace nad projektem obiektu, opracowywanym w Światowym Centrum Planowania Inwestycji Dziwnych, w skrócie ŚCPID, które zostało wybudowane w Zakopanem, w miejscu wyburzonej Wielkiej Krokwi.

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku. Właściciel jamnika. Marzenie – własny jacht.