05/07/2018

SEZON NA OGÓRKI 2018 #3

SEZON NA OGÓRKI 2018 #3

W trzecim odcinku będzie o grzebaniu w gruncie rzeczy.

Archeologiczne nowinki

Zespół archeologów pod przewodnictwem prof. Macieja Zawady dokonał odkrycia kolejnego znaleziska, które tym razem wzbogaci zbiory Muzeum Gospodarki Mięsnej w Sielinku. „Naszym zadaniem jest poszukiwanie Bursztynowej Komnaty” – twierdzi Zawada. „I właśnie dlatego kopiemy. Tym razem trafiły nam się szczątki Baby Jagi, a ponieważ ryliśmy akurat pod Sielinkiem, to wykopalisko trafiły do miejscowego muzeum”.   

W tym roku archeolodzy wykopali kolejno: centralny węzeł ciepłowniczy w Sieradzu, oponę samochodową pod Jasłem i lej po bombie z okresu II Wojny Światowej w Kutnie. Ostatnie z tych znalezisk oglądać już można w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Profesor Zawada zapytany przez kustosza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, do którego trafił wykopany przez archeologów worek ziemniaków, o najbliższe plany, odparł – „Trudno powiedzieć, ale tym razem najprawdopodobniej  ja będę wykopywany”.

 

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku.
Właściciel jamnika. Marzenie – własny jacht.