20/08/2018

SEZON NA OGÓRKI 2018 #16

SEZON NA OGÓRKI 2018 #16

 

Konferencja klimatyczna „Upały w Polsce”

W związku z nieustającą falą upałów, panującą w naszym kraju, zorganizowano w Tarnowie – polskim biegunie ciepła – konferencję naukową z udziałem szwedzkiego uczonego Andersa Celsiusa oraz niemieckiego twórcy skali temperatur Daniela Gabriela Fahrenheita. Jej zasadniczym celem było doprowadzenie do zmiany podziałki w termometrach, by w ten sposób ulżyć Polakom, narzekającym na nieznośne upały. Niestety panel dyskusyjny obydwu uczonych nie doprowadził do spodziewanych rezultatów. Celsius stanowczo bronił stanowiska, że gol na 2:1 w grupowym meczu MŚ Niemcy – Szwecja padł po wolnym, którego nie było, a wynik został ustawiony przez sędziego. Fahrenheit z kolej zarzucał szwedzkim trenerom skandaliczne zachowanie, pod niebiosa wychwalał precyzyjny strzał Toniego Kroosa, który w doliczonym czasie gry dał Niemcom zwycięstwo i zwymyślał sędziego za czerwona kartkę dla Boatenga. Po piętnastu minutach debaty, ze względu na coraz wyższą temperaturę rozmowy i niewybredne obelg jakimi raczyli się uczeni, wyłączono im mikrofony.

Dziennikarz TVP-Meteo Adam Pawlicki relacjonujący na żywo obrady stwierdził: „Jeżeli temperatura rozmów uczonych się nie zmieni to w Polsce nadal będzie gorąco”.

 

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku.
Marzenie – własny jacht.