16/08/2018

SEZON NA OGÓRKI 2018 #15

SEZON NA OGÓRKI 2018 #15

 

Lekarz ostatniego kontaktu odmówił udzielenia pierwszej pomocy

Andrzej Olasiński – lekarz ostatniego kontaktu, pracujący od dwudziestu ośmiu lat w jednej z radomskich przychodni zdrowia, odmówił udzielenia pierwszej pomocy Elżbiecie Kuncewicz, zatrudnionej w Kuratorium Oświaty w Kielcach, której brat Maciej Rowicki, mechanik samochodowy, pracujący na co dzień w Janiszewie pod Radomiem, odmówił naprawy samochodu Zbigniewowi Gołaszyńskiemu ponieważ pojazd został zarejestrowany w Kielcach.

„Nie wiem o co chodzi” – powiedział Jakub Myśliwiec, dziennikarz radomskiego portalu informacyjnego Kij w mrowisko. „Olasiński zawsze do tej pory udzielał pierwszej pomocy, zwłaszcza wtedy gdy była ona jednocześnie ostatnim kontaktem. Znam go bardzo dobrze, ale rzeczywiście od czasu, gdy jego córka wyszła za mąż za taksówkarza z Kielc, coś w nim pękło.”

W związku z tym wydarzeniem prezydent Radomia postanowił, ze środków budżetu miasta, sfinansować budowę północnej obwodnicy Kielc.

 

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku.
Marzenie – własny jacht.