06/09/2017

Sezon na ogórki #14

Sezon na ogórki #14

Remonty krakowskich dróg coraz bardziej utrudniają pracownikom Nowohuckiego Centrum Kultury, mieszkającym w centrum Krakowa, dotarcie do miejsca pracy. Jeżeli drogowcy zamkną kolejne ulice, to do NCK trzeba będzie jeździć przez Olkusz, Myślenice albo Wieliczkę. Kilka dni temu, stojąc w gigantycznym korku,  byłem świadkiem rozmowy dziennikarza z kierownikiem budowy jednej z remontowanych dróg. Wyglądało to tak.

 

DZIENNIKARZ
Właśnie przed chwilą zakończyła się ceremonia otwarcia wyremontowanego odcinka drogi, która już w niedługim czasie ma ponownie połączy centrum Krakowa z Nową Hutą. Ze mną jest kierownik budowy pan Maciej Krzywicki. Proszę o kilka słów na temat nowego odcinka. Gdzie on jest?

KIEROWNIK BUDOWY
Tutaj.

Jaki jest długi?

Zaczyna się mniej więcej w tym miejscu, w którym pan stoi, a kończy zaraz za moimi plecami.

To wspaniale. Jakie są dalsze plany?

Do końca miesiąca chcielibyśmy jeden pas dociągnąć do najbliższego sklepu, ponieważ kończy nam się jedzenie, a drugi do tamtego parku, żeby po posiłku poleżeć w cieniu.

No dobrze, ale w takim razie, wygląda na to, że obydwa pasy tej drogi będą się w stosunku do siebie rozchodzić o jakieś dziewięćdziesiąt stopni.

Coś koło tego. I w związku z tym jeden pas połączy Śródmieście z Nową Hutą, a drugi Prokocim z Bronowicami.

I naprawdę nie ma sposobu, żeby te nitki szły równolegle?

Oczywiście, że jest.

Jaki?

Trzeba przenieść sklep do parku, albo…

 

Dalszą część wywiadu zagłuszył dźwięk samochodowych klaksonów. Wobec powyższego postanowiłem postąpić zgodnie z wzorem wypracowanym przez Michaela Douglasa w filmie „Upadek”.

 

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku. Właściciel jamnika. Marzenie – własny jacht.