09.05.2024

Scena Piosenki Autorskiej: Marta Kania

Scena Piosenki Autorskiej: Marta Kania

Wystąpi:
Marta Kania
– śpiew, gitara

Zaprasza – Barbara Stępniak-Wilk

 

Marta Kania – kapitan Marta Kania, żeglarka, podróżniczka, której gitara towarzyszy zarówno w rejsach, jak i lądowych wędrówkach; śpiewająca autorka; pisze i komponuje, a inspiracje do nowych utworów czerpie z podróży, zdarzeń, spotkań, zawartych przyjaźni. Jej śpiewane opowieści przesycone są tematyką wody i z lekkością wpisują się w różne nurty muzyczne, takie jak piosenka żeglarska, turystyczna czy poezja śpiewana. W latach 2018-2020 zdobyła laury blisko dwudziestu prestiżowych konkursów piosenki. Jej wyróżnienia i nagrody to m.in. Festiwal Szanta Claus w Poznaniu – II miejsce, Mini Shanties w Stalowej Woli – II miejsce, Wielka Kopyść w Białymstoku – III miejsce, Szantogranie w Słupcy – I miejsce, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka – III miejsce, OPPA Międzynarodowy Festiwal Bardów w Warszawie – wyróżnienie, Festiwal Tratwa w Chorzowie – I miejsce i nominacja do Festiwalu Shanties, Festiwal Rafa w Radomiu – nagroda specjalna i nominacja do Festiwalu Shanties, Festiwal Szanta Claus w Poznaniu – I miejsce, Międzynarodowy Festiwal Shanties w Krakowie – Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa za najlepszy debiut oraz nagroda im. Jerzego Fijki, „Galion” dla najsympatyczniejszej wykonawczyni, Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia w Lublinie – II miejsce. Najnowsze nagrody to I miejsce za najlepszą piosenkę premierową festiwalu Szanty pod Żurawiem w Gdańsku w 2023 r. oraz I nagroda Całorocznej Bazuny 2024 r. za piosenkę pt. „Jesień” (najlepsza piosenka w kategorii – motywy przyrodnicze w wierszach i piosenkach).

Zdobycie tak wielu nagród i wyróżnień oraz doping przyjaciół stały się motywacją do podjęcia decyzji o nagraniu autorskiej płyty CD Piosenki wodą pisane, która swoją premierę miała w 2021 roku podczas 40-lecia Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie. Premiera kolejnego albumu, także w rozbudowanej wersji instrumentalnej, z udziałem znakomitych muzyków (m.in. Michał Czachowski, Marek Piątek, Krzysztof Cyran, Tomasz Pawlak, Jacek Loroch, Isaac Peña Gonzalez, Monika Buller, Tomasz Pala, Grzegorz Mazur), planowana jest na wiosnę 2024 r., Na CD Żeglowanie po turkusie znajdzie się 15 autorskich utworów kpt. Marty Kani.

Marta Kania mieszka Gdyni. Spotyka się ze słuchaczami zarówno w salach koncertowych, na festiwalach, jak i w tawernach, okraszając spotkania opowieściami z rejsów, a także swoimi wierszami.

Czwartek, 09.05.2024, sala kameralna 203
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL