11/01/2023

SCENA NCK zaprasza!

SCENA NCK zaprasza!

REPERTUAR /styczeń – maj 2023/

Scena Nowohuckiego Centrum Kultury w roku 2023 nie zwalnia. Repertuar, sięgający połowy maja, jest mozaiką muzyki, baletu i teatru – humoru i powagi. Wystąpią uznani artyści i wschodzące gwiazdy, będą legendarne spektakle i koncerty. Wśród muzycznych propozycji wymienić należy recital Michała Bajora, koncerty Pawła Domagały, Starego Dobrego Małżeństwa i ten szczególny – upamiętniający legendę muzycznej sceny Tadeusza Nalepę.

Proponujemy trzy odmiany teatru – jeden z najbardziej znanych musicali w historii tego gatunku, zwariowaną farsę i wysmakowany spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Nie zabraknie kabaretowych występów – Abelard Giza, Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów gwarantują rozrywkę na wysokim poziomie. Nie zapomnieliśmy o dzieciach – zapraszamy na dwutygodniowe święto Festiwal Teatrów Dla Dzieci. Jeżeli w tym wyborze ktoś nadal nie znalazł czegoś dla siebie… proponujemy całą resztę!

 

DLA DOROSŁYCH:                                                                                 

22 stycznia (niedziela), g. 17.00 i 19.30
WIELKA GALA NOWOROCZNA – najpiękniejsze melodie świata
Widowisko karnawałowe – przeboje muzyki światowej oraz największe arie i duety operetkowe i musicalowe. Usłyszymy przeboje z repertuaru Andrea Bocellego, Leonarda Cohena, Rity Hayworth, Il Volo oraz Michaela Buble.
Wystąpią soliści: Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek (Duo Performance), Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela i tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.
wieczór poprowadzi Ewa Romaniak
<czytaj więcej – kliknij>

28 stycznia (sobota), g. 15.00 i 19.00 — SOLD OUT
SKRZYPEK NA DACHU
Legendarny musical w reżyserii Petra Kracika. Na scenie ponad 30 aktorów, balet i śpiew na żywo. Historia ubogiego żydowskiego mleczarza mieszkającego w Anatewce, którego największym zmartwieniem jest dobrze wydać za mąż swoje córki i zapewnić im w ten sposób lepsze życie.
<czytaj więcej – kliknij>

4 lutego (sobota), g. 15.00
ROYAL LVIV BALLET „Śpiąca królewna”
Mądra i wzruszająca historia, piękne kostiumy, widowiskowa scenografia, a przede wszystkim perfekcja wykonawców sprawiają, że ten klasyczny balet zachwyca nawet najbardziej wymagających widzów.
<czytaj więcej – kliknij>

4 lutego (sobota), g. 19.00
ROYAL LVIV BALLET „Jezioro łabędzie”
Bajkowa opowieść połączona z niezwykłą muzyką Piotra Czajkowskiego skomponowaną do libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera wprowadzą widzów w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
<czytaj więcej – kliknij>

10 lutego (piątek), g. 17.00 i 20.00 — SOLD OUT
KABARET HRABI „Pociechy” – najnowszy program
Najnowszy program nawet dla jego twórców jest wielką tajemnicą. O czym będzie? O najważniejszych istotach na Ziemi – dzieciach. „Pociechy” to spektakl dla dorosłych i młodzieży, w którym kabaret Hrabi opowie także o rodzicach, opiekunach i nauczycielach owych pociech.
Na scenie wystąpią: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch.
<czytaj więcej – kliknij>

13 lutego (poniedziałek), g. 19.00
NARODOWY BALET GRUZJI POTSKHISVILI
Wielobarwne stroje i taniec rzucający wyzwanie prawom grawitacji, stanowią niesamowitą podróż w głąb kaukaskiego folkloru, w którym muzyka, taniec i akrobatyka stanowią doskonałą harmonię.
<czytaj więcej – kliknij>

19 lutego (niedziela), g. 18.00 — SOLD OUT
20 lutego (poniedziałek), g. 19.00 — SOLD OUT
ABELARD GIZA „Samertajm”
Stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider Kabaretu Limo, z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Twórca programów stand-upowych „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze”, „Numer 3”, „Piniata”, „Zaodrze” oraz serialu „Kryzys”. Artyście na scenie towarzyszą – Kuba Śliwka oraz Janusz Pietruszka.
<czytaj więcej – kliknij>

5 marca (niedziela), g. 18.00
MICHAŁ BAJOR „No, a ja?”
Koncert pełen wspomnień i autorskich nowości promujący kolejną płytę artysty – jego nowe muzyczne wyzwanie. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność.
<czytaj więcej – kliknij>

8 marca (środa), g. 19.00
TRE VOCI
Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki powstał charyzmatyczny koktajl.
Wystąpią: Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. 
<czytaj więcej – kliknij>

11 marca (sobota), g. 18.00
OLD BREAKOUT „Tribute to Nalepa”
Reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT – założonej przez Tadeusza Nalepę. W 2013 roku, przy okazji Festiwalu „Lep na Bluesa”, dawni przyjaciele artysty postanowili stworzyć projekt upamiętniający jego muzykę. Usłyszymy największe przeboje zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy.
skład zespołu: Tadeusz Trzciński, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Łukasz Biliński.
<czytaj więcej – kliknij>

12 marca (niedziela) g. 18.00 i 20.45
KABARET MŁODYCH PANÓW „Co się stało?” – nowy program
Odpowiedź na tak postawione pytanie zwykle brzmi – nic. Czasami lekko ją rozwijamy i wtedy automatycznie przechodzi w pytanie – dlaczego pytasz? Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy niczego na co dzień, tylko bądźmy sobą.
<czytaj więcej – kliknij>

14 marca (wtorek), g. 18.00 i 20.30
GRZEGORZ DOLNIAK „Lifehack” – najnowszy program
Jeden z najbardziej ekspresyjnych polskich komików ponownie zabiera nas w podróż po swoich odjechanych życiowych obserwacjach. Przyjdź i sprawdź jak „Lifehack” wciąga bez reszty. 
<czytaj więcej – kliknij>

26 marca (niedziela), g. 18.00
MITCH&MITCH con il loro Gruppo Etereofonico play „Amore assoluto per Ennio”
Jeden z najliczniejszych i najbardziej tajemniczych polskich zespołów. Nigdy nie udzielają wywiadów, podają się za ambasadorów USA w Polsce. Na repertuar koncertu złożą  się  utwory z twórczości Morricone, co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.
<czytaj więcej – kliknij>

2 kwietnia (niedziela), g. 19.00
IGOR KWIATKOWSKI „Tylko śmiech nas ocali” – program premierowy
Spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor Kwiatkowski udowodni, że każdą sytuację można ubrać w śmiech. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić.
<czytaj więcej – kliknij>

16 kwietnia (niedziela), g. 18.00
PREZENT URODZINOWY –  Teatr Capitol
Uważaj o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową!  
Komedia niezaplanowanych sytuacji mogłaby zdarzyć się naprawdę – zwłaszcza wtedy, gdy fantazja zaczyna wodzić bohaterów na pokuszenie lub… za nos – ku uciesze wkręconego w tę szałową drakę widza. Każdy komiczny niuans tej nakręcającej się mieszanki wybuchowej zagrany jest z niezwykłą precyzją i w szalonym tempie.
reżyseria – Jerzy Bończak
obsada: Katarzyna Pakosińska, Dominika Kryszczyńska, Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Waldemar Obłoza

21 kwietnia (piątek), g. 19.00
PAWEŁ DOMAGAŁA „Narnia”
Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty artysty, który jest wielkim fanem serii „Opowieści z Narni”, może  dlatego, że jest pełna alegorii i odniesień. To dla mnie płyta najbardziej osobista i najbardziej terapeutyczna. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad „Narnią” była równocześnie pracą nad sobą. 
<czytaj więcej – kliknij>

22 kwietnia (sobota), g. 17.00
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną skalę.
Zespół wystąpi w składzie: Krzysztof Myszkowski, Tomasz Pierzchniak, Wojciech Czemplik.
<czytaj więcej – kliknij>

27 kwietnia (czwartek), g. 20.00
ADAM VAN BENDLER – stand-up
Po raz kolejny Adam Van Bendler staje na głowie aby pomóc nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata. Co tym razem wydarzy się na żywo podczas kolejnego programu? Jedno jest pewne – będzie śmiesznie do bólu.
<czytaj więcej – kliknij>

5 maja (piątek), g. 19.00
MUNIEK I PRZYJACIELE
Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna.
<czytaj więcej – kliknij>

6 maja (sobota), g. 18.00
KONCERT DLA WOJTKA BELLONA
Doroczny koncert poświęcony pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina. 

12 maja (piątek), g. 17.00 i 20.00
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU „Za długo panowie byli grzeczni”
Program twórców serialu „Ucho prezesa” – pełen błyskotliwego i inteligentnego humoru, komentarz otaczającej nas rzeczywistości. Zobaczymy całą galerię postaci, które mają dosyć przypisanych im przez konwenanse życiowych ról i postanawiają z nimi zerwać. Za długo panowie byli grzeczni.
<czytaj więcej – kliknij>

13 maja (sobota), g. 17.00
SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW – Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
Fascynujący seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera jest po brzegi wypełniony improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.
wystąpią: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
<czytaj więcej – kliknij>

 

DLA DZIECI:

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI 2023
31 stycznia – 12 lutego
<czytaj więcej – kliknij>

KABARET HRABI „Bez wąsów” – program dla dzieci
11 lutego (sobota), g. 11.00 i 16.00
<czytaj więcej – kliknij>

CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny
2 i 3 marca (czwartek, piątek), g. 18.00 — SOLD OUT
4 marca (sobota), g. 11.00 — SOLD OUT
<czytaj więcej – kliknij>

NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK  – Teatr Nowy z Zabrza
7 marca (wtorek), g. 11.00
<czytaj więcej – kliknij>

 

REPERTUAR DO WYDRUKU:
https://nck.krakow.pl/wp-content/uploads/2023/01/REPERTUAR-DLA-DOROSLYCH-styczen-maj-2023.pdf

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL