13.02.2023

Narodowy Balet Gruzji POTSKHISVILI

Narodowy Balet Gruzji POTSKHISVILI

Wyjątkowi artyści, wielkie mistrzostwo, wspaniała choreografia i wielobarwne stroje przenoszą publiczność do zarania dziejów narodu gruzińskiego.

To przedstawienie jest fascynującą podróżą na Kaukaz, do mitycznej Krainy Złotego Runa. Wyjątkowi artyści, mistrzowskie wykonanie, wspaniała choreografia, wielobarwne stroje i taniec, rzucający wyzwanie prawom grawitacji, przenoszą publiczność do zarania dziejów narodu gruzińskiego. Muzyka i akrobatyka pochodzące z narodowego folkloru tworzą jednocześnie niezwykłą harmonię ze współczesnymi formami baletu. Artyści Narodowego Baletu Gruzji Potskhishvili występowali na największych scenach w USA, Anglii, Chinach, Japonii, Niemczech, Indiach czy Kanadzie.

Królewski Balet Narodowy Gruzji, pojawił się w III wieku naszej ery, kiedy to pierwszy król Gruzji Mirian wraz z królową Naną przyjęli chrześcijaństwo. Narodowy zespół królewski wystawiał na dworze przedstawienia teatralne zawierające elementy muzyki, choreografii, teatru, śpiewu i sztuki cyrkowej. Był to autentyczny gruziński folklor, którego elementy przetrwały do dzisiaj. Obecnie Balet Potskhishvili swój repertuar opiera na nowoczesnej choreografii, w mistrzowski sposób łącząc ją z historią.

Zespołem kieruje Gela Potskhishvili, rycerz gruzińskiego Orderu Honoru, akademik National Academy of Georgia.

Poniedziałek, 13.02.2023, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL