12/01/2022

Scena NCK. Od stycznia do marca

Scena NCK. Od stycznia do marca

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na widownię!

Zaczynamy rok 2022 od koncertu uznanego i lubianego tria Waglewski Fisz Emade. Muzyczną część repertuaru dopełnią m.in.: Renata Przemyk, Ralph Kaminski, Baranovski, Paweł Domagała, Mariusz Lubomski i Stare Dobre Małżeństwo. O dobry humor widzów zadba Andrzej Poniedzielski i warszawski Teatr Capitol.

Kulturę w roku 2022 czas zacząć!

 

13 stycznia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
WAGLEWSKI FISZ EMADE „Duchy ludzi i zwierząt”
Podczas koncertu usłyszymy utwory z trzeciej płyty muzyków, którzy po siedmiu latach od wydania złotej płyty „Matka Syn Bóg”, powracają z nowym albumem. Artyści poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na „Duchach ludzi i zwierząt” charakterystyczne dla zespołu brzmienia.
bilety – 90 zł

13 lutego (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
ANDRZEJ PONIEDZIELSKI „BA”
Satyryk, humorysta, poeta, aktor, autor piosenek m.in. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert i Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny 2016. Podczas koncertu Andrzej Poniedzielski zaprezentuje utwory z nowej płyty pt. „BA” wydanej w 2021 r.
Na scenie artyście towarzyszyć będą muzycy: Piotr Górka, Paweł Jabłoński, Tomasz Piątek.
bilety – 80 zł

3 marca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
PAWEŁ DOMAGAŁA „Wracaj Tour”
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Od kilku lat z powodzeniem realizuje także pasję, która jest mu bliska od dzieciństwa – muzykę. Dzięki temu możemy zobaczyć go nie tylko na deskach teatralnych czy szklanym ekranie, ale również na kolejnych koncertach. Przebojem „Jestem tego wart” wdarł się na polską scenę muzyczną. Po sukcesie płyt „Opowiem Ci o mnie” i „1984” oraz wielu wyprzedanych koncertach po raz kolejny przychodzi do nas z dużą porcją wzruszeń i dobrej energii. „Wracaj” to już trzeci album stworzony wspólnie z Łukaszem Borowieckim. Muzycy zgodnie określają go jako „powrót/przełom”.
bilety – 110/99 zł

5 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
A MI TO RYBKA! – Teatr Capitol
Małżeństwo z wieloletnim stażem, w którym rutyna wypełnia codzienne życie, postanawia zakupić sobie przyjaciela. Życzeniem żony Christine był co prawda rasowy york, jednak małżonek Jaques wybiera w sklepie zoologicznym mniej absorbujące zwierzę… rybkę. Od tego momentu ich mieszkanie codziennie powiększa się o kolejnego lokatora. I tak pod ich dach trafia długoletni znajomy, od lat podkochujący się w Christine oraz bezdomna kobieta, szukająca pomocy. A wraz z każdym kolejnym gościem pojawiają się nowe tajemnice, których powiernikiem staje się pływająca w akwarium rybka.
reżyseria – Marcin Sławiński
obsada: Łukasz Nowicki, Daria Widawska, Paweł Koślik, Olga Nowicka
bilety – 110 zł

6 marca (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
RENATA PRZEMYK I MĘŻCZYŹNI
W trakcie koncertu Renata Przemyk zaprezentuje utwory z najnowszego albumu – w ciekawych aranżacjach i wyjątkowych duetach. Autorka i wykonawczyni niezmienna w swojej zmienności, niestrudzona poszukiwaczka form i stylistyk, świadomie i kunsztownie przekuwa na scenie to, co intymne, w to, co wyzwala zbiorowe emocje.
Artystce towarzyszy zespół w składzie: Piotr Wojtanowski, Piotr Bogutyn, Sławek Puka, Krzysztof Pająk, Kamil Błoniarz
bilety – 110/90 zł (przedsprzedaż do 31.01.2022)

12 marca (sobota), g. 18.00 i 20.30, Scena NCK
RALPH KAMINSKI „Kora”
Muzyk sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Podczas koncertu usłyszymy zarówno wielkie przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane.
Na scenie wystąpi zespół w składzie: Bartek Wąsik, Michał Pepol, Wawrzyniec Topa, Paweł Izdebski,  Wiktoria Bialic.
bilety – 149/129/119 zł

19 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
Koncert dla Wojtka Bellona
Koncert w 70. rocznicę urodzin Wojtka Bellona pełen poezji śpiewanej, gór, dźwięku gitar i wspomnień…
Tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości poety Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta.
bilety – 60 zł

2 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
BARANOVSKI
Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty. W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz w internecie święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”. W październiku 2021, dokładnie dwa lata od premiery debiutanckiego „Zbioru”, ukazała się druga płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „BARANOVSKI 2”. Album ten jeszcze przed premierą pokrył się Złotem.
bilety – 80 zł

9 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu, dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.
Zespół wystąpi w składzie: Krzysztof Myszkowski, Tomasz Pierzchniak, Wojciech Czemplik.
bilety – 90/80 zł

22 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
MARIUSZ LUBOMSKI
Zadebiutował w 1982 r. na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Pięć lat później zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W 1988 r. miał swój recital na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od tamtego czasu Mariusz Lubomski nagrał kilka bardzo interesujących płyt i programów telewizyjnych. Podczas koncertu usłyszeć będzie można piosenki powstałe na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat oraz utwory z nowego albumu artysty.
bilety – 70/60 zł

 

W JUŻ W MAJU…

7 maja
ANIA KARWAN

28 maja  
ANDRZEJ SIKOROWSKI „50 lat na estradzie”- koncert jubileuszowy

 

 

 

 

 

zdjęcie główne ilustracyjne
fot. Maciek Drewniak PHOTOSOUNDS
koncert VITO BAMBINO na Scenie NCK – 11.09.2021 r.