05/06/2018

Scena Letnia 2018

Scena Letnia 2018

Przez wakacyjne miesiące skwer przed NCK będzie rozbrzmiewał muzyką. Sprawdźcie jakie propozycje dla Was przygotowaliśmy!

 

CZERWIEC

24 czerwca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
100. SALON LITERACKO MUZYCZNY

Scenę Letnią otwieramy jubileuszową edycją naszych salonowych spotkań, tym razem w wydaniu plenerowym.

Stolik literacki – „Pierwsza zmierzchu fala” – Basia Stępniak-Wilk i Adam Ziemianin
Rozmowy nie tylko wierszem i wiersze gości salonowych spotkań w NCK.

Julia Bednarz – śpiew, Piotr Napierała – śpiew, Jasiek Kusek – fortepian

Stolik muzyczny – „Miszung folk-jazz-poezja” – koncert zespołu Chwila Nieuwagi


LIPIEC

1 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
Zespół Góralski HAMERNIK

W związku z odbywającymi się na łące przy Centrum E Międzynarodowymi Dniami Kultury Romskiej, koncert Zespołu Góralskiego Hamernik odwołany. Przepraszamy za zmiany.

Lipiec rozpoczynamy na góralska nutę, z wigorem i przytupem. Piękne stroje, autentyczna muzyka i pełne ekspresji, energetyczne tańce ludowe przybliżą wszystkim widzom folklor Skalnego Podhala. HAMERNIK od blisko 40 lat aktywnie koncertuje w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Członkami zespołu są osoby pochodzące z Podhala, a zamieszkałe w Krakowie oraz Krakowianie rozmiłowani w folklorze podhalańskim.

 

8 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
Zespół Tańca Kontredans – Szkoła Tańca Jane Austen

Zespół prezentuje układy taneczne z przełomu XVIII i XIX wieku – czasów działalności Jane Austen, autorki takich klasyków literatury jak „Duma i Uprzedzenie” czy „Rozważna i Romantyczna” – oraz narodowe, balowe tańce szkockie. Dotychczas widzowie mogli oglądać tancerzy między innymi podczas takich wydarzeń jak: Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza, Noc Muzeów, Spotkania z Tańcem Dawnym „Korowód”.

 

15 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
Nad dachami Paryża – koncert piosenki francuskiej

Na koncert składają się najpiękniejsze piosenki francuskie wszech czasów, między innymi Edith Piaf, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura. Usłyszeć będzie można zarówno oryginalne jak i polskie wersje utworów, w tym najpopularniejsze: „Champs Elysees”, „Niebo nad Paryżem”, „C’est Si Bon”.

Wykonawcy: Beata Marczewska – wokal, Adam Snopek/Tomasz Pali – piano, Michał Opeldus/Marek Andrysek – akordeon

 

22 lipca (niedziela), g. 18.00 scena plenerowa
Agata Ślazyk  

Niedzielne popołudnie przy delikatnych dźwiękach gitary i poetyckich tekstach Agaty Ślazyk, artystki, która kolejny raz będzie gościem Sceny Letniej. Wraz z nią powrócą: nastrojowość Piwnicy pod Baranami, liryka ballad, ale też rockowe, mocniejsze brzmienia. Nie zabraknie lubianych coverów w autorskich aranżacjach oraz anegdot związanych z pracą nad najnowszą płytą.

 

29 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
Zespół ElendeS

Trzech multi-instrumentalistów z utworami zarówno własnymi jak i energetycznymi aranżacjami znanych hitów Maroon 5, Mumford an the Sons i wielu innych. Mocny, stylowy wokal, gitara akustyczna, elektryczna i bas, instrumenty perkusyjne, tuba, klawisze, wokalne chórki… wszystko na najwyższym poziomie!

Zespół tworzą: Stein Goddere, Andrzej Kuchta, Łukasz Chrzanowski


SIERPIEŃ

5 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
Szpilersi

Wydali trzy albumy: „zDECydowanie”, „Luźna Szpilerka mixtape” oraz „Akaizm”. 20 sierpnia odbędzie się premieraich najnowszej płyty „Boom Bengers”. Grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Na swoim koncie mają m.in. dwukrotny występ na legendarnym festiwalu Hip Hop Kemp oraz supporty przed takimi wykonawcami jak OSTR, Pokahontaz, Sensi, Skorup, Bu, Metrowy, Buka, Kękę, Jamal, Ra The Rugged Man.

 

12 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
Zespół Route 66

Rockowo-popowa niedziela w ramach Sceny Letniej! Route 66 Cover Band gra znane polskie przeboje oraz najpopularniejsze zagraniczne hity. Energia, charyzma i profesjonalizm to jego znaki rozpoznawcze. Zespół posiada bogate doświadczenie sceniczne i telewizyjne, aktualnie pracuje nad pierwszą autorską płytą.

 

19 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
koncert przeniesiony na:
26 sierpnia (niedziela), g. 16.30, scena plenerowa
Kenny James Show

Na scenie plenerowej wystąpi artysta, który rozpoczął karierę na Wschodnim Wybrzeżu i już w wieku dziewięciu lat zadebiutował w słynnym na całym świecie Teatrze Apollo w Nowym Jorku! Występował w klubach muzycznych w Connecticut i Los Angeles. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach muzycznych między innymi w Polsce, Finlandii, Rumunii i Indonezji.

 

26 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa
Kapela Hanki Wójciak

Zamknięcie tegorocznej edycji Sceny Letniej to koncert zespołu prezentującego folk z elementami muzyki orientalnej, celtyckiej i polskiej. Kapela w swych utworach wykorzystuje elementy improwizacji, tworząc muzykę bliską melodiom ludowym i tanecznym. W swoich tekstach Hanka Wójciak opisuje współczesny świat, wykorzystując przy tym słownictwo z gwar góralskich i liczne archaizmy.

Zespół w składzie: Hanka Wójciak, Tomasz Czaderski, Jacek Długosz, Mateusz Frankiewicz, Tomasz Pawlak, Andrzej Zagajewski