Scena Ab Intra

Scena Ab Intra

 

Spędzając twórczo swój czas na Scenie Ab Intra masz szansę:

  • Nabyć i rozwinąć umiejętności przydatne w życiu codziennym m.in. kreatywność, komunikatywność, pewność siebie, opanowanie w warunkach stresowych, świadome posługiwanie się głosem, ciałem, oddechem i emocjonalnością, koncentrację, empatię, podzielność uwagi, organizację czasu.
  • Zdobyć doświadczenie sceniczne we współpracy opartej na dialogu, szacunku i akceptacji.
  • Mieć aktywny udział w propagowaniu kultury teatralnej u dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
  • Zdrowo zaspokajać ambicje i odnosić sukcesy.
  • Współtworzyć amatorski zespół teatru repertuarowego na profesjonalnym poziomie.
  • Nabywać wiedzę i praktykę sceniczną z różnych źródeł.
  • Budować elastyczność i odporność psychofizyczną w trakcie eksploatacji spektakli w instytucjach, teatrach, przestrzeniach miejskich Krakowa i okolic.
  • Przeżyć niekończącą się przygodę pełną szeroko pojętych wzruszeń.
  • Odnosić wewnętrzne sukcesy.
  • Poczuć się wolnym człowiekiem.

 

 

 

O TEATRZE

„Istotą sztuki jest życie spotęgowane i najbardziej ludzkie. Ten tylko kocha twórczo sztukę, czyja miłość dla niej jest miłością dla człowieka i zawartych w nim możliwości i bogactw[…]”

Teatr Ab Intra został założony w 2011 roku, od tego momentu Artyści zrealizowali 35 spektakli, które obejrzało ponad 6 500 widzów. Celem działalności teatru jest udostępnianie miłośnikom sztuki szerokiego i gruntownego pola do rozwoju artystycznego, twórczych poszukiwań i konfrontacji z widzem. Teatr współtworzą pasjonaci sztuki teatralnej jak również osoby, które poprzez sztukę pragną rozwijać swoją sprawność emocjonalno-intelektualną. Trening aktorski w ramach Teatru Ab Intra obejmuje wprowadzenie i rozwój następujących umiejętności: plastyka i dynamika ciała, wyrazistość ciała, ekspresja, ruch sceniczny, świadomość ciała, ciało w przestrzeni, koordynacja, pamięć ruchowa, pamięć emocjonalna, dykcja i wymowa, emisja głosu, mowa sceniczna, interpretacja tekstów literackich, rozwijanie wyobraźni, budowanie postaci, gest i wola, praca z rekwizytem i kostiumem, pantomima, teatr impro, teatr formy, budowa świata scenicznego, zadania aktorskie, improwizacja, monolog wewnętrzny, teoria teatru, aktor w ujęciu psychologicznym i filozoficzno-antropologicznym, praca nad pełnym spektaklem i jego eksploatacja. Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem technik K. Stanisławskiego, M. Czechowa, T. Kantora J. Grotowskiego oraz indywidualnej techniki prowadzącej Scenę Ab Intra.

www.facebook.com/TeatrAbIntra
www.facebook.com/TeatrAncymon
www.facebook.com/TeatrEmpiryk

Marlena Topolska

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl

podobne zajęcia