14.06.2016

Wystarczy zasnąć – Salon Literacko Muzyczny Wieczór 81

„Wystarczy zasnąć” wieczór autorski Basi Stępniak-Wilk – Salon Literacko Muzyczny Wieczór 81

W trakcie wieczoru autorskiego Basi Stępniak-Wilk, na fortepianie – Jasiek Kusek, na fagocie, melodice i cajonie – Paweł Solecki, fotografie – Zbyszek Pajewski.

 

Basia Stępniak – Wilkbasia..fot._teresa_drozda_900

Poetka i kompozytorka, wielokrotnie nagradzana za wykonywane przez siebie autorskie piosenki. Otrzymała m.in.: I miejsce i Nagrodę im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. Janusza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie. Od 1995 roku związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, w latach 1995-97 była artystką „Zielonego Szkiełka”. W  2001 roku zaczęła pisać piosenki dla stworzonej wraz z kompozytorem Aleksandrem Brzezińskim formacji NiePerwersyjni. W latach 2002-05 działa w literackiej Grupie Apokryficznej. Jest także laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej. Piosenkami pochodzącymi z albumów „Słodka chwila zmian” i „Obce kraje” zdobyła wysokie miejsca na wielu radiowych listach przebojów. Za książkę dla dzieci „Tulisia” otrzymała II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W latach 2007-12 prowadziła w Radiu Kraków audycję „Muzyczna bombonierka”, poświęconą piosence literackiej. Audycję wznowiono w 2016 roku. W swoim dorobku ma m. in. cztery autorskie płyty i dwa tomiki wierszy – ilustrowane fotografiami Zbyszka Pajewskiego.

Za całokształt pracy artystycznej Basia Stępniak-Wilk uhonorowana została Nagrodą Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego.

 

Zbyszek Pajewski

Od ponad 30 lat pracuje w Puszczy Bukowej pod  Szczecinem jako leśnik, ale też pracownik służb ochrony przyrody. Jednocześnie aktywnie zajmuje się fotografią, projektowaniem i edycją książek, czasopism, folderów, plakatów. Za projekt, fotografie i wykonanie tomiku poezji „Tyle nieba” Basi Stępniak –Wilk został uhonorowany tytułem „Leśnik Roku 2011”.

 

Jasiek Kusek

Student Akademii Muzycznej w Krakowie, pianista, a z zamiłowania – gitarzysta, basista, a także aranżer. Swój warsztat kształcił pod okiem takich muzyków jak m.in.: Wojciech i Jacek Niedziela, Adrean Farrugia, Sundar Vischvanathan, Rosario  Giulliani, Dave Frank, Dariusz Terefenko, Rafał Sarnecki, Piotr Wyleżoł, Joachim Mancel, Dominik Wania. Laureat nagród i wyróżnień dla najlepszego akompaniatora na festiwalach piosenki artystycznej m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku ( 2009, 2011) i Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009). Koncertowo i studyjnie współpracuje z wieloma wykonawcami szeroko rozumianej piosenki poetyckiej i artystycznej. Zaangażowany w wiele projektów jazzowych. Prowadzi też  własny zespół  Jasiek Quartet, w którym grają muzycy z Polski oraz USA

 

Paweł Solecki

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fagotu ,  dziś wykładowca na tej uczelni. Fagocista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer. W swoim dorobku ma ponad 20 płyt , zarówno z muzyką klasyczną, jak i rozrywkową. Od 2000 roku jest związany z zespołem YesKiezSirumem, z którym zdobył  zdobył wiele prestiżowych nagród na festiwalach piosenki. W 2003 roku nawiązał współpracę z Bartoszem Chajdeckim, która zaowocowała wieloma nagraniami muzyki do spektakli teatralnych, filmów oraz seriali telewizyjnych. Od 2006 roku jest muzykiem krakowskiej poetki i pieśniarki Basi Stępniak- Wilk, a od 2011 współpracuje z Zygmuntem Koniecznym. W 2011 roku założył grupę Folk For Freaks – formację folkowo-etniczną, skupiającą się na muzyce Europy Środkowej, Bałkanów i – własnych kompozycjach opartych na tematach ludowych. Jest często zapraszany do różnorodnych projektów muzycznych, m. in. przez artystów Lochu Camelot oraz zespół Galicja.

Wydarzenie objęte patronatem Radia Kraków.

RK_logo

Wtorek, 14.06.2016, Scena NCK
godz. 18:00

Wstęp wolny

Dział Oświatowy
telefon: 12 6440266 wew.35
e-mail: OSWIATOWA@NCK.KRAKOW.PL