06/11/2018

PREMIERA Art Color Ballet – „Bursztynowe Drzewo”

PREMIERA Art Color Ballet – „Bursztynowe Drzewo”

spektakl muzyczno-baletowy inspirowany pradziejami ludów europejskich

 

Już 16 listopada 2018 r. premiera najnowszej produkcji Nowohuckiego Centrum Kultury. „Bursztynowe Drzewo” to spektakl, w którym połączone zostały taniec, bodypainting, wizualizacje i muzyka (wykonywana na żywo!).

 

Nieoczywista podróż przez dzieje

Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich. Poruszone zostaną tematy pochodzenia, formowania społeczności, wpływu innych kultur na rozwój tożsamości. Reżyserka spektaklu inspirowała się zarówno przekazami historycznymi, jak i badaniami archeologicznymi i etnograficznymi. Na nowo zinterpretowane zostały także mity, baśnie i legendy, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

 

Za kulisami

Za warstwę taneczną i bodypainting odpowiada Art Color Ballet z Agnieszką Glińską na czele, muzyczną – Joanna, Stanisław Słowińscy wraz ze współpracującymi muzykami, autorem tekstów jest Jan Słowiński. O wizualizacje i animacje zadbali Szymon Kamykowski i Piotr Słodkowicz, przy przygotowaniu scenografii pracowały Joanna Łaksa i Marta Basandowska.

 

16 listopada 2018 r., g. 19.00, Scena NCK – PREMIERA <kup bilet online – kliknij>

17 listopada 2018 r., g. 19.00, Scena NCK <kup bilet online – kliknij>

18 listopada 2018 r., g. 19.00, Scena NCK <kup bilet online – kliknij>

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL