08/11/2018

Open Eyes!

Open Eyes!

Tegoroczny listopad obfituje w wydarzenia kulturalne i nie tylko – tym razem zapraszamy na kongres oraz festiwal – połączone wspólnym tematem ekonomii wartości.

Open Eyes Economy Summit to kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych, który odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury. W tym roku odbędzie się w dniach 20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Imprezą towarzyszącą, uzupełniającą bogaty program naukowy o spotkanie ze sztuką jest Open Eyes Festival, którego współorganizatorem jest Nowohuckie Centrum Kultury.

 

Open Eyes Economy Summit

Aktywiści i naukowcy, dziennikarze i artyści, praktycy biznesu i teoretycy ekonomii – wszyscy zebrani w jednym miejscu i w jednym celu, razem ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów! Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń.  Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.

Podczas dwóch dni spotkań odbędzie się pięć bloków tematycznych: Firma – Idea, Marka – Kultura, Miasto – Idea, Człowiek – Praca, Ład międzynarodowy. Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię – jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia można uczestniczyć w potyczkach intelektualnych, sesjach inspiracyjnych, pogłębiających oraz sesjach specjalnych tzw. battle points. Można także odwiedzić meeting points – kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i wybitnych osobistości. Będą to m.in.: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, prof. Zhu Wenyi, Janina Ochojska, Tomáš Sedláček, David Černý, Ian Brzezinski, Luca Jahier.

„Cieszę się, że kongres Open Eyes Economy Summit, promujący myślenie ekonomiczne oparte na wartościach społecznych, wszedł na stałe do kalendarium krakowskich wydarzeń. Jego międzynarodowy wymiar, a w szczególności udział ekspertów z całego świata, powodują, że Kraków staje się bardzo ważnym miejscem na mapie spotkań, co umacnia pozytywny wizerunek miasta. Dlatego bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że Kraków – jedna z najbardziej atrakcyjnych gospodarczo metropolii Europy oraz ośrodek stwarzający mieszkańcom możliwości rozwoju – to idealna lokalizacja dla tego wydarzenia”
– mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Rejestracja na Open Eyes Ecomony Summit jest już otwarta.
Bilety można nabyć przez stronę: 
www.oees.pl <kliknij>

 

Open Eyes Festival

Druga edycja Open Eyes Festival odbędzie się w dniach 16 – 21 listopada. W tym roku intelektualne debaty urozmaicą: wystawa Franciszka Bunscha – Przestrzeń dla Sztuki (Biała Galeria CENTRUM – Nowohuckie Centrum Kultury), spektakl Art Color Ballet „Bursztynowe drzewo” (16, 17 i 18 listopada 2018 r., Scena NCK – Nowohuckie Centrum Kultury), koncert Mów spokojniej – Zagajewski & Pawlik, a także happening i wystawa krakowskiej artystki Cecylii Malik Artysta zmienia świat oraz wystawa fotografii Ryszarda Horowitza.

Pełny program wydarzeń Open Eyes Festival 2018 <kliknij>

Wstęp na wystawę Franciszka Bunscha – wolny.
Bilety na spektakl „Bursztynowe drzewo” dostępne online <kliknij> oraz: