22/01/2019

Pora na TANIEC!

Pora na TANIEC!

A dokładniej na 9. edycję konkursu choreograficznego 3… 2… 1… TANIEC!, która już w marcu odbędzie się w NCK.

 

Konkurs

Konkurs odbywa się cyklicznie, od 2011 roku, jako impreza o charakterze międzynarodowym. Zdaniem uczestników jest przygotowanie krótkiej autorskiej formy solowej (do 6 minut), duetu (do 9 minut) lub tria (max 12 minut). Po etapie preselekcji zakwalifikowani walczą w konkursie (23 marca 2019 r.), a zwycięzcy dodatkowo prezentują projekty po raz drugi – podczas oficjalnego rozdania nagród (24 marca 2019 r.).

Pula nagród to ponad 3 tysiące Euro oraz nagrody rzeczowe. Każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji. Przyznawane są także nagroda publiczności oraz nagroda Grand Prix.

Termin zgłoszeń upływa 13 lutego 2019 r.

Szczegóły:
www.nck.krakow.pl/3-2-1-taniec-9-edycja/ <kliknij>

 

Warsztaty

Żeby tańca nie było za mało, dla wszystkich tancerzy – zarówno początkujących jaki zaawansowanych, biorących udział w konkursie jak i z konkursem nie związanych – przygotowano trzy dni warsztatów z Israelem Alonim.

Twórca, performer, mentor i menadżer, dyrektor artystyczny ilDance, niezależnej międzynarodowej grupy działającej w Göteborgu w Szwecji, poprowadzi zajęcia, które dadzą uczestnikom możliwość odkrycia alternatywnych sposobów podejścia do ciała i zminimalizowania poziomu wysiłku i napięcia poprzez podążanie za wielowymiarowością kreatywnego umysłu. Sensoryczne i dotykowe atrybuty podejścia ruchowego Aloniego przekładają się na poczucie zadowolenia i satysfakcji u osoby tańczącej.

Każdy z 3 dni warsztatowych (22-24.03.2019 r.) rozpocznie się zajęciami OPEN dla zróżnicowanej grupy (dla początkujących i bardziej zaawansowanych) – to forma rozgrzewki i pracy ruchowej stanowiącej podstawę treningu tanecznego.  Druga część będzie przeznaczona dla tancerzy średnio-zaawansowanych i zaawansowanych – przybierze formę 1,5 godzinnego warsztatu tańca współczesnego.

Szczegóły:
www.nck.krakow.pl/3-2-1-taniec-2019-warsztaty/ <kliknij>

 

Spektakl

Na zakończenie trzech dni wypełnionych tańcem proponujemy spektakl dyplomowy studentów AST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu o tajemniczym tytule „CPH4”.

„CPH4″ to taneczna podróż przez epoki, zarówno te historyczne, taneczne, jak i muzyczne. Nie brakuje tu odwołań do kultury ludowej, chtoniczności, ale i pierwiastka współczesnego. Tańczą: Anna Berek, Martyna Biskup, Natalia Gryczka, Katarzyna Janek, Patryk Kaczmarek, Omar Karabulut, Martyna Kuś-Rudnicka, Julia Lewandowska, Szymon Michlewicz-Sowa, Anna Obszańska, Kesja Rózga, Agnieszka Skorut, Sebastian Wiertelak, Sebastian Wylot, Łukasz Zgórka, Natalia Zych, Ilona Żydziak oraz Zuzanna Żylińska.

Tempo, jakie narzuca tancerzom choreograf jest zabójcze, ale ci wychodzą z tanecznej próby bez szanku. Tegoroczni absolwenci WTT zdali swój dyplom śpiewająco. Istnieją pogłoski przypisujące tajemniczemu enzymowi CPH4 działanie nootropowe, czyli wspomagające funkcje poznawcze. Tego jednak nie udowodniono. Wiadomo natomiast, że młodzi adepci sztuki tanecznej pokazali, że taniec uskrzydla, wyzwala wyobraźnię i niespożytą energię. To on katalizuje wydzielanie się niewykorzystanych dotąd pokładów kreatywności.

– Magdalena Mikrut-Majeranek / Dziennik Teatralny Katowice

Szczegóły:
www.nck.krakow.pl/cph4-spektakl-dyplomowy-studentow-ast-wydzialu-teatru-tanca-bytomiu/ <kliknij>

 

Organizatorem wydarzenia jest Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne
telefon: 12 644 02 66 wew. 20
e-mail: kcc@nck.krakow.pl