24.03.2019

3… 2… 1… TANIEC! – warsztaty z Israelem Alonim

3… 2… 1… TANIEC! – warsztaty z Israelem Alonim

Warsztaty tańca współczesnego zarówno dla osób początkujących jak i doświadczonych tancerzy prowadzone przez Israela Aloniego.

Każdy z 3 dni warsztatowych rozpocznie się zajęciami OPEN dla zróżnicowanej poziomowo grupy (dla początkujących i bardziej zaawansowanych). Pierwsza godzina warsztatu to dobra rozgrzewka i intensywna praca ruchowa, stanowiące podstawę treningu tanecznego. Następnie tancerze średnio i zaawansowani będą kontynuowali pracę z Israelem w ramach 1,5 godzinnego warsztatu tańca współczesnego.

Warsztaty to wydarzenie towarzyszące konkursowi choreograficznemu 3… 2… 1… TANIEC! <więcej informacji – kliknij>

 

Metoda pracy

Warsztaty będą wprowadzeniem do praktyki ruchowej Aloniego, która wykorzystuje ogromny potencjał umysłu w zakresie tworzenia i odkrywania w stanie snu bądź na granicy pomiędzy rzeczywistością, a światem fantazji. Praktyka ta wykorzystuje podążanie za kreatywnością umysłu, aby poczuć się wyzwolonym w swoim w ciele, jednocześnie szanując i honorując swoje fizyczne ja. Sensoryczne i dotykowe atrybuty podejścia ruchowego Aloniego przekładają się na poczucie zadowolenia i satysfakcji u osoby tańczącej.

Warsztaty dadzą uczestnikom możliwość odkrycia alternatywnych sposobów podejścia do ciała i zminimalizowania poziomu wysiłku i napięcia poprzez podążanie za wielowymiarowością kreatywnego umysłu.

Aloni rozwija własne podejście do ruchu poprzez ciągłe badania prowadzone pod hasłem The I.Aloni Experience.

Link: http://www.ildance.se/

 

 

 

Israel Aloni – twórca, performer, mentor i menadżer, którego interesuje społeczno-polityczny kontekst sztuki i jej powstawania. Jest m.in. dyrektorem artystycznym ilDance, niezależnej międzynarodowej grupy działającej w Göteborgu w Szwecji, którą założył wspólnie z Lee Brummer w 2012 roku. Był również dyrektorem innych instytucji artystycznych i kulturalnych, m.in. Tr.IPP w szkole Transit Dance w Melbourne.

Aloni wśród swoich doświadczeń jako profesjonalnego tancerza wymienia m.in. procesy twórcze i udział w pracach choreografów takich jak choćby Sasha Waltz, Club Guy & Roni, Sharon Eyal, Wim Vandekeybus, Mats Ek czy Marco Goecke.

Poza praktyką artystyczną i podejmowaniem wielu inicjatyw jako menadżer, stale rozwija metodę ruchu inspirowaną jego fascynacją nieskończoną kreatywnością umysłu oraz dążeniem do fizycznego odzwierciedlenia i wyrażenia złożoności ludzkiej wyobraźni i fantazji. Podchodzi do ciała z ogromnym uwielbieniem i dużymi wymaganiami, pozostając jednocześnie z dala od ograniczeń i napięcia, czemu towarzyszą dogłębne badania. Jego metoda nosi nazwę The I.Aloni Experience i uosabia rozległe doświadczenie artysty w zakresie tańca współczesnego oraz jego fascynację innymi dziedzinami wiedzy, takimi jak biologia, fizyka, antropologia, socjologia czy psychologia.

 

 

 

Piątek, 22.03.2019, sala C 04

Sobota, 23.03.2019, sala C 04

Niedziela, 24.03.2019, sala C 04

Dla początkujących:
1 zajęcia OPEN (1 godz.) – 35 zł
3 zajęcia OPEN (3 godz.) – 80 zł
Dla średnio i zaawansowanych:
1 zajęcia, czyli OPEN + warsztat (2,5 godz.) – 60 zł
3 zajęcia, czyli OPEN + warsztaty (7,5 godz.) – 150 zł

Krakowskie Centrum Choreograficzne
telefon: 12 644 02 66 wew. 20
e-mail: kcc@nck.krakow.pl