22/08/2018

Ostatni weekend sierpnia w NCK

Ostatni weekend sierpnia w NCK

Wakacje dobiegają końca, ale my nie zwalniamy tempa i na ostatni weekend sierpnia przygotowaliśmy moc atrakcji! Zapraszamy na trzy wystawy, koncert, dobre jedzenie oraz badania profilaktyczne.

 

Wystawy x 3

Galeria CENTRUM nie próżnuje nawet w wakacje! Zapraszamy na wystawę malarstwa „Syros 2017” – efekt pracy ponad 20 malarzy w plenerze, na magicznej greckiej wyspie Syros. Z kolei w Foto-Galerii NCK wyjątkowo możemy podziwiać nie zdjęcia, a dzieła stworzone w Pracowni Graficznej NCK w różnych technikach – od kolagrafii po suchą igłę. Wreszcie – na spragnionych wrażeń kompletnych i przejmujących – czeka 50 obrazów Zdzisława Beksińskiego z akompaniamentem specjalnie stworzonej do Galerii Mistrza muzyki.

Galeria CENTRUM oraz Foto-Galeria czynne codziennie od g. 9.00 do 19.00 – wstęp wolny
Galeria Zdzisława Beksińskiego czynna od wtorku do piątku w g. 11.00-19.00, w niedziele w g. 12.00-19.00 – wstęp 10 / 8 zł

 

Niedziela ze zdrowiem 

26 sierpnia (niedziela) to doskonały dzień żeby zadbać o swoje zdrowie i przypomnieć zasady pierwszej pomocy. Między 12.00 a 17.00, przed budynkiem NCK, będzie można wykonać badania profilaktyczne oraz zarejestrować się jako dawca szpiku w DKMS. Organizatorzy przygotowali także pokazy pierwszej pomocy oraz atrakcje dla najmłodszych.

Więcej informacji <kliknij>

 

Koncert na scenie plenerowej x 2

Na „zamknięcie” weekendu proponujemy ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach cyklu „Scena letnia”.

Rozpoczniemy od nadrobienia zaległości z poprzedniego tygodnia – o g. 16.30 na scenie pojawi się Kenny James i STIKOWSKI BAND – artystom udało się pokonać trudności i wystąpią z przekrojowym repertuarem muzyki zagranicznej.

Z kolei żywiołowa Kapela Hanki Wójciak rozpocznie występ o g. 18.00. Folk połączony z mocniejszymi brzmieniami to połączenie, które porywa tłumy.

Więcej informacji <kliknij>

 

Pyszne spotkania na Encek Food Truck Park

Przez cały weekend nakarmi Was i napoi, a także pomoże ochłodzić dzięki kurtynie wodnej, Encek Food Truck Park. Czekają: włoska kawiarnia Vergano, Boska Lodziarnia Krakoska, Frytki Belgijskie, Boogie Truck, Huta Mięsa oraz Don Fritto. Leżaki w cieniu pięknych drzew, delikatna muzyka, dobre jedzenie – to miejsce idealne na spotkania. Zabierzcie też pupili – na zwierzaki czekają zawsze miski z wodą.

Do zobaczenia w NCK!

 

 

 

 

Zuzanna Pawlik, Aleksandra Tarczydło