30/10/2019

Open Eyes Festival 2019 w NCK

Open Eyes Festival 2019 w NCK

Open Eyes Festival jest wydarzeniem kulturalnym, towarzyszącym trzeciej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się w dniach 19-20 listopada w Krakowie. Podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, wystawy itd.) realizowane przez polskich artystów. Szczególnie zapraszamy na dwa wydarzenia, które odbędą się w przestrzeniach Nowohuckiego Centrum Kultury:

 

DYMNY

„Dymny” w reżyserii Krzysztofa Materny to spektakl-przypomnienie i spektakl-hołd dedykowany postaci Wiesława Dymnego, wielkiego artysty, człowieka wielu talentów. Dymny był poetą, prozaikiem, scenarzystą, aktorem, plastykiem, satyrykiem i współtwórcą wielu kabaretów, w tym legendarnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Aby unaocznić ogrom jego twórczości wystarczy powiedzieć, że samych tekstów piosenek napisał ponad trzysta, z czego wiele weszło na stałe do kanonu polskiej kultury.

Współpraca przy scenariuszu: Anna Dymna, Monika Wąs
Obsada: Artyści Teatru Polskiego w Szczecinie, gościnnie Edward Linde-Lubaszenko

16 i 17 listopada, g. 19.00, Scena NCK
<więcej informacji, bilety – kliknij>

 

Ryszard Otręba – Przestrzeń dla sztuki

Siódma edycja projektu „Przestrzeń dla sztuki” której centralną postacią jest Ryszard Otręba – artysta-grafik związany z Krakowem, znany głównie ze swoich abstrakcyjnych, geometrycznych kompozycji. Prace Otręby zostaną pokazane w przestrzeniach ASP, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Białej Galerii Centrum NCK. Wystawom towarzyszyć będzie dwujęzyczny, obszerny katalog, dokumentujący całą dotychczasową twórczość artysty.

Wernisaż wystawy w NCK: Biała Galeria CENTRUM NCK – 12 listopada (wtorek), g. 18.00
Wystawa czynna do 4.12.2019 r.
<więcej informacji – kliknij>

 

 

Więcej informacji o Kongresie Open Eyes Economy Summit 2019:
https://oees.pl/ <kliknij>