11.05.2019

Nowa Huta Masters 2019

Nowa Huta Masters 2019

Czwarta impreza z cyklu „Nowa Huta Masters”! Mega dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku 4.000 zł!

Konkurs bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: Kids (poniżej 15 lat) i Dorośli (powyżej 15 lat).

 

W jury NH Masters jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej scenie: DR HEFO(Ready To Battle)BARTAZZ (Polskee Flavour)KOSTEK (Oczy Ważki / Hajime No Owari).

Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji MĄKA i SIERBER, rezprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family. Oprawą muzyczną zajmą się: DJ Plash (FLUE / SSS), DJ Markowy (Świebodzice) oraz DJ Merrenda (Sinior Family / Mad Skillz).

Na zwycięzców czekają nagrody, dyplomy, puchary, sława i pieniądze – pula nagród to 4 tysiące złotych!

 

Do pobrania:

NH Masters REGULAMIN <kliknij aby pobrać>

KARTA ZGŁOSZENIA NH Masters <kliknij aby pobrać>

ZGODA RODZICA NH Masters <kliknij aby pobrać>

Protokół Jury 2019 <kliknij aby pobrać>

 

JURY & warsztaty:
DR HEFO (Ready To Battle) – tańczący od 1997 roku choreograf, tancerz, instruktor, nauczyciel, jest ogniwem grupy Ready To Battle oraz Międzynarodowego Crew Octagon. Na koncie ma udział w wielu przedstawieniach teatralnych takich jak Break Of Down, Street History, The Way We Rock, Cr8tivity, Future Roads oraz projekt z muzyką na żywo Street Attack. Aktywny bboy biorący udział we wszystkich możliwych turniejach, od 1997 reprezentujący Polskę w takich krajach jak USA, Niemcy, Norwegia, Dania, Szwecja, Austria, Wietnam, Francja, Włochy, Słowacja, Czechy, Grenlandia, Anglia, Korea, Holandia, Uganda, Irlandia. Kultura hip hop zmieniła jego życie.

 

JURY:
BARTZ 79′ (Polskee Flavour) – jeden z czołowych tancerzy wykonujących Breaking w Polsce. We wrześniu 2008 został uhonorowany nagrodą Over the Top-Special Award za całokształt swojej tanecznej twórczości i wkład w rozwój polskiego b-boyingu. Do jego największych osiągnięć należą m.in. : zajęcie 1 miejsca na ogólnopolskich zawodach Pokaż Swój Styl 2005 (Gdańsk), gdzie startowało 32 najlepszych tancerzy z całego kraju oraz zajęcie 2 miejsca na międzynarodowych zawodach International Break Dance Event 2005 gdzie pokonał 50 tancerzy z całego świata. Rok później zdominował wszelkie organizowane w kraju turnieje zajmując: 1 miejsce w imprezie o międzynarodowym charakterze – Warsaw Challenge 2006 (Warszawa), 1 miejsce na Najlepsi z Najlepszych 2006 (Olsztyn) oraz 1 miejsce na Check the Flow 2006 (Warszawa). W charakterze gościa specjalnego brał udział m.in w: Total Call Out 2007(Holandia), Battle Opsession 2007(Francja), Total Session 2007. Od 2004 roku oprócz aktywnego uczestniczenia w tanecznych imprezach jako zawodnik jest również zawodowym instruktorem tańca. Sędziował już kilkanaście imprez, m.in. polskie eliminacje do Circle Kingz 2007 gdzie zasiadał w komisji razem z legendarnym pionierem breakingu – Ken Swiftem (USA), oraz międzynarodowe zawody Warsaw Challenge 2009.
https://www.youtube.com/watch?v=QDK7fCGwlYA

 

Marcin Kost a.k.a. BBOY KOSTEK – tańcem zajmuje się od 2006 roku. Swoją ciężką pracą i determinacją udowadnia, że nic nie jest niemożliwe. Największą inspirację czerpie z Anime, a jego motto życiowe to tekst Nas’a – I know I can. Wśród jego największych osiągnięć: wygrana Redbull BCONE Poland Cypher 2018, top 16 Redbull BCONE Last Chance Cypher w Zurichu 2018, top 16 OUTBREAK Europe, Cypher King na Style Season Road To Redbull BC One Poland Cypher 2016, wygrana podczas Vila Style w UK, wygrana Break the Floor na Słowenii, występ na Over the top World Wide.

 

PROWADZENIE:
MĄKA & SIERBER – „Tych dwóch panów spotkało się we właściwym miejscu, o właściwym czasie, czego efektem jest najwyższa jakość konferansjerstwa. Niebanalne podejście Mąki i Sierbera jest owocem frustracji wywołanej szablonowym, nudnym i schematycznym sposobem prowadzenia większości imprez. Postanowili stworzyć nietuzinkową formę konferansjerską. Każde wydarzenie prowadzone przez ten duet zalicza się do grona tych najbardziej udanych. Stworzyli niesamowitą siłą sceniczną. Absolutny profesjonalizm, umiejętność improwizacji i elastyczność. Efektowne i zarazem efektywne panowanie nad tłumem.”

 

MUZYKA:
BBOY/DJ PLASH – Dj, Producent, Kolekcjoner płyt oraz B-Boy. Za gramofonami stoi od przeszło 1999 r. Na breakowej scenie aktywny od 1997 r. Przez ten czas zagrał setki imprez, koncertów czy breakowych walk. Regularnie udziela się w różnych muzycznych projektach począwszy od współpracy za znanymi Polskim jazzmanami tj-Jarosław Śmietana czy Wojciech Karolak skończywszy na ostrych brzmieniach z zespołem Wu-Hae z którym wystąpił przed legendarnym zespołem Korn. Obecnie gra w zespole FLUE który jest niesamowitym połączeniem klawiszy, basu, perkusji, samplera oraz gramofonów. Jego sety to duża dawka funku, soulu, oryginalnych breaków, klasycznego rapu czy nawet mocnych gitarowych brzmień. Najczęściej udziela się grając na break dance’owych bitwach w Polsce i za granicą.
fot. Gniewko Głogowski


fot. Gniewka Głogowski

 

BBOY/DJ MARKOWY – pochodzący ze Świebodzic Bboy, DJ & producent gatunków muzycznych takich jak funk, bboy breaks, boom bap, muzyka instrumentalna oraz szeroko pojęta muzyka hip hopowa, często urozmaicana własnymi wersjami oraz remixami. Autor albumów z gatunku breakbeat, współtwórca m.in. oficjalnego soundtracku Battle Of The Year, mixtejpów i produkcji hip hopowych. Jego produkcje można usłyszeć m. in. na Bad Brothaz oraz na nadchodzących solowych albumach Pastora, Decó, czy na najnowszym Hurragunie!

 

BBOY/DJ MERRENDA – Reprezentant międzynarodowych organizacji artystycznych Sinior Family oraz Mad Skillz. Z kulturą Hip Hop związany od 2001 roku poprzez taniec Breaking. Na swoim koncie posiada kilkadziesiąt wygranych imprez. Od 2010 roku wszedł w świat Djingu, do tej pory zagrał kilkadziesiąt imprez, jego dobrze dobrana selekcja w gatunkach Funk & Rap & Breaks wyzwala u tancerzy naturalną ekspresję. Człowiek pełny pasji, zaangażowania, energii oraz determinacji w dążeniu do celu co przekłada się na jego umiejętności.

 

Wydarzenia towarzyszące:

WARSZTATY
Jak co roku, w trakcie warsztatów poprzedzających turniej, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to DR HEFO.
11.00 – 12.30, sala 206
bilet – 80 zł
<więcej informacji o warsztatach – kliknij>

GRAFFITI JAM
Podczas odbywającego się równolegle do konkursu tanecznego grafiiti jamu na murach NCK zagrają DJ WAKE UP (Kraków) oraz DJ SAD MAN (Szpilersi).

Sobota, 11.05.2019, NCK
godz. 14:00

Opłata akredytacyjna kategoria KIDS (poniżej 15 lat) - 10 zł
Opłata akredytacyjna kategoria DOROŚLI (powyżej 15 lat) - 15 zł
Bilet na widownię konkursu - 20 zł
Warsztaty DR HEFO - 80 zł

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl